AMASYA İÇİN ÇAL - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

5 Ekim 2023 - 01:29

AMASYA İÇİN ÇAL

AMASYA İÇİN ÇAL
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2019 - 14:21

314 views

“Selvi Boylum Al Yazmalım” müziğini birden fazla enstrümanla çalan “Amasya İçin Çal” topluluğu Amasya Üniversitesi ve Amasya’nın tarihi yerlerinde çekim yaptılar. Çekimlere katılan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay shaker ve chimes çalarak topluluğa destek verdi. Çekimlerde ayrıca bağlama, gitar, flüt gibi birçok enstrüman kullanıldı. Merzifon Sınav Koleji müzik korosundaki öğrenciler de enstrümanlarıyla çekimlere renk kattılar.
Proje koordinatörü Merzifon Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emin Akın, “Kendi imkanlarımızla ve Rektörümüz Metin Orbay’ın desteğiyle uzun süredir yaptığımız çalışmalar sona erdi. Bu çalışma ile hem Amasya ilini hem de üniversitemizi tanıtmayı amaçladık. Bu projeyi gerçekleştirmemizde bize destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a ve diğer ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çekimlerde bağlama çalan Buğra Gökçe’nin trafik kazasında yaşamını yitirdiğini belirten Proje Koordinatörü Akın, “Umarım kendi enstrümanıyla çaldığı sesle birlikte genç arkadaşımızın ruhunu da yaşatıyoruzdur” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.