“ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYALLERİNE EŞLİK ETTİK” - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 04:10

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYALLERİNE EŞLİK ETTİK”

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYALLERİNE EŞLİK ETTİK”
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2019 - 13:52

428 views

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımız 4. yılında ortaya koyduğu özverili çalışmalar sonuçlarını her geçen yıl arttırarak göstermeye başladı dedi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kösterelioğlu şunları kaydetti: “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla öğrenim gören tüm öğrencilere kendi okullarında, liseden mezun olanlara ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde halk eğitim merkezlerinde destekleme ve yetiştirme kursları açılmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. İlimiz Amasya Halk Eğitim Merkezimize bağlı olarak üniversiteye hazırlık amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımıza 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 628 öğrenci başvuruda bulunmuştur. Öğretim süreci sürekli devamlılık gösteren 450 öğrenciyle tamamlanmış olup bu öğrencilerimizden 356’sı çeşitli üniversitelere yerleşmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mehmet ACAR’ın derlediği istatistiki verilere göre öğrencilerimizden, 191 öğrencimiz Lisans (ilk 500 öğrenci arasında olan 2 Boğaziçi Siyasal, 3 ODTÜ, 12 Tıp Fak., 3 Diş Hekimliği Fak., 6 Eczacılık Fak., 33 Mühendislik Fak., 5 Hukuk Fak., 15 Yardımcı Sağlık Alanları, 7 Psikoloji + Psikolojik Danışmanlık vb.) bölümlerine yerleşme başarısı elde etmişlerdir. 159 öğrencimizden 48 öğrencimiz sağlık ön lisans, 111 öğrencimiz ise çeşitli ön lisans bölümlerine yerleşmiştir.

Destekleme ve yetiştirme kursu üniversite yerleştirme sonuçları bizlere öğrencilerimizin hayallerine kavuşmalarında yardımcı olduğumuzu göstermenin yanında müdürlüğümüze bağlı uzman öğretmen kadrosu ile Türk Milli Eğitiminin temel esasları ve ilkeleri doğrultusunda faaliyet göstererek ülkemiz gençlerinin ülkemizin değerlerine bağlı yurttaşlar olarak yetişmelerine katkıda bulunarak diğer taraftan sosyal devlet anlayışı içinde yürütülmesi bağlamında da önemli bir misyonu yerine getirmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.