MUHTARLAR TOPLANTISI MERZİFON’DA YAPILDI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mart 2023 - 19:50

MUHTARLAR TOPLANTISI MERZİFON’DA YAPILDI

MUHTARLAR TOPLANTISI MERZİFON’DA YAPILDI
Son Güncelleme :

26 Haziran 2019 - 10:33

208 views

Mahalle ve köylerimize yapılan hizmetleri daha ileri götürebilmek için yapılan ‘muhtarlar toplantısı’ bu ay Merzifon ilçemizde gerçekleştirildi.
Vali Dr. Osman Varol, Merzifon Muhtarlar Toplantısı kapsamında Merzifon ilçemizdeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.
Toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, kurum müdürleri ile muhtarlarımız katıldı.
Muhtarlığın onurlu ve ağır bir vazife olduğunu ve yapılan seçimler sonucu bu görevi yeni üstlenen muhtarlara da başarılar dilediğini belirten Vali Varol, “Bir taraftan devletin vatandaşa en ücrada temas ettiği noktasınız. Sizinle vatandaş temas kurduğunda devletin genel hizmetlerinden yerel yönetin hizmetlerine kadar her konuda taleplerde bulunuyorlar ve eksiklerini sizlere bildirip bunların çözülmesini istiyor” dedi.
Köylerle ilgili sorun, talep, görüş ile önerileri almak ve yapılan hizmetleri bir adım daha ileri götürebilmek amacıyla bu toplantıların düzenlendiğini anımsatan Vali Varol, özellikle köylerin öncelikli konularının kendilerine aktarılmasını istediğini söyledi.
Bugüne kadar yapılan muhtarlar toplantılarının çok verimli geçtiğine de değinen Vali Varol, çalışma arkadaşları olarak gördükleri muhtarlara kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.