SULUOVALI GENÇLER BÖLGE YARIŞMASINDA 2. OLDU - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

13 Nisan 2024 - 00:29

SULUOVALI GENÇLER BÖLGE YARIŞMASINDA 2. OLDU

SULUOVALI GENÇLER BÖLGE YARIŞMASINDA 2. OLDU
Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 14:59

506 views

İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz “TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında” 2. olan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Salih Somuncu ve Yasin Keten’i ödüllendirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ile birlikte Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, öğrencilerden hazırladıkları proje ve süreç hakkında bilgi aldı.
Bu yarışmaların temel amacının gençleri bilimsel düşünmeye, sorgulamaya, merak etmeye ve araştırmaya teşvik etmek olduğunu belirten Okul Müdürü Mükerrem Düz, hiçbir başarının tesadüf olmadığının altını çizerek geçen eğitim-öğretim döneminde gerçekleştirilen 49. Lise Öğrencileri Araştırmaları Yarışmasında da öğrencilerinin 3. olduğunu hatırlattı.
Bilim ve teknoloji üretiminin genç nesillerce içselleştirilmesinin önemine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, bölge sergisine ilçemizden davet edilen tek projenin yeniden, daha iyi bir derece elde etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; öğrencilere 2020 yılında hedefin şimdiden 1.’lik olarak belirlenmesi ve çalışmaların bu doğrultuda yapılması tavsiyesinde bulundu.
Öğrencilerimizin yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettikleri başarıların geleceğe olan inancını pekiştirdiğini ifade eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan Kanyılmaz, Millî Eğitim Bakanlığının geleceğin Büyük Türkiye´sini inşa yolunda genç beyinleri yetiştirmek için her türlü imkânı seferber etmekte olduğunu ve bu doğrultuda 2023 Vizyon Belgesini hazırladıklarını söyledi.
Genç araştırmacılardan ülkemizin bilim ve teknolojideki potansiyelini çok çalışarak daha yukarılara taşımalarını isteyen İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, TÜBİTAK yarışmalarında ilçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri, onları yarışmaya hazırlayan danışman öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ederek; başarılı çalışmalarının artarak devamını diledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.