AMASYA RİNGİNDE BÜYÜK ÇEKİŞME - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

15 Nisan 2024 - 05:00

AMASYA RİNGİNDE BÜYÜK ÇEKİŞME

AMASYA RİNGİNDE BÜYÜK ÇEKİŞME
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2019 - 11:19

573 views

Amasya’da 03-08 Temmuz tarihleri arasında Üst Minik ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası Kapalı Spor Salonunda başladı. Seremoni ile başlayan şampiyonaya 57 ilden 720 sporcu katıldı. Şampiyonaya Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Ramazan Aksoy, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, Türkiye Boks Federasyonu Koordinatörü İsmail Nazlı, Türkiye Boks Federasyonu Genel Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Atilla Alatepe ve Boks severler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan Şampiyonada konuşan Türkiye Boks Federasyonu Genel Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Atilla Alatepe, “Üst Minikler Türkiye Şampiyonası ilk defa bu sene düzenleniyor. Bu da Amasya İlimize nasip oldu. Amasya’da üst miniklerde burada dereceye giren sporcularımızı milli takımı oluşturacaktır. Kamplara gelip, oradan Ağustos ayında Gürcistan’da, başkenti Tiflis’te yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler. Genç kadınlarımız da milli takımın kadrosunu oluşturup, kamplarına katılıp onlarda Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılacak olan Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler” dedi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Ben bu tip turnuvaların, organizasyonların, şampiyonaların ilimizde gerçekleşmesini diğer taraftan ilimizin tanıtımı açısından da çok önemli buluyorum. Amasya’mızın her yönüyle hem turizmde hem sporda hem kültürel etkinliklerde sürekli olarak ülkemizde gündeme gelen, layıkıyla gündeme gelen bir şehir olması için sürekli ekibimizle birlikte sürekli olarak gayret içerisindeyiz. Ben burada bugün yapılan etkinlikte, bundan sonraki etkinlikte ve şampiyonadaki tüm müsabakalarda mücadele edecek sporcu kardeşlerimize öncelikle başarılar diliyorum. Onlardan ülkemizin yerine uluslararası arenalarda temsil edecek çok değerli sporcular çıkacağına inanıyorum, onlara başarılar diliyorum” diye konuştu.
Hakemlerin yemin etmesinin ardından halk oyunları gösterisi ile şampiyona başladı. Şampiyona 2 down sendromlu çocuğun yaptığı gösteri maçı ile başladı. Şampiyonanın ilk günü 41 müsabaka ile tamamlanırken, Şampiyonayı Amasyalı Boksseverler de ilgi ile takip etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.