AİHL ÖĞRENCİLERİNDEN GURURLANDIRAN GALİBİYET - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 17:34

AİHL ÖĞRENCİLERİNDEN GURURLANDIRAN GALİBİYET

AİHL ÖĞRENCİLERİNDEN GURURLANDIRAN GALİBİYET
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 12:43

510 views

Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına katılan Amasya Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Süleyman Uslu ve Enes Kalleci “Mikro Boyuttaki Aragonit Katkılı Boyanın Trafoların Yaydığı Elektromanyetik Radyasyona Karşı Zırhlanmada Kullanımı” isimli araştırma projesi ile uluslararası yarışmada üçüncü oldu.
30 Haziran 2018 tarihinde aramızdan ayrılan dünyanın önde gelen bilim tarihi uzmanlarından Prof. Dr. Fuat SEZGİN adına düzenlenen ve gençlerin bilim ve barış vizyonu ile uluslararası diyalog oluşturması, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar ile etkileşimlerin desteklenmesi, gençlerimizin bilim, kültür ve sanat ilgilerinin arttırılması, yenilikçilik Kültürünün genç nüfus arasında yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında kazanan öğrenciler ödüllerini aldılar.
Amasya Türk Telekom AİHL öğrencileri Süleyman Uslu ve Enes Kalleci tarafından hazırlanan “Mikro Boyuttaki Aragonit Katkılı Boyanın Trafoların Yaydığı Elektromanyetik Radyasyona Karşı Zırhlanmada Kullanımı” isimli araştırma projesi üçüncülük ödülünü aldığı yarışmada Araştırma, Teknoloji ve Enerji Verimliliği adı altındaki 3 kategorinin birincilerine 10 bin TL, ikincilerine 5 bin TL, üçüncülere 3 bin TL ve mansiyon alan öğrencilere ise 2 Bin TL ödül verildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.