Amasya Gazetesi Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

17 Nisan 2024 - 11:50

UZMAN ELLER PROJESİ’NDE BAŞVURULAR 18 ŞUBAT’TA SONA ERİYOR.

UZMAN ELLER PROJESİ’NDE BAŞVURULAR 18 ŞUBAT’TA SONA ERİYOR.
Son Güncelleme :

10 Şubat 2020 - 8:47

320 views

Tarım ve Orman Bakanlığımızca kırsal kalkınmaya katkı vermek, köyden kente göçü önlemek için Amasya’mızın da aralarında olduğu 4 pilot ilde uygulanacak projelere hibe desteği sağlanacak Uzman Eller Projesi’nde başvurular 18 Şubat 2020 günü sona eriyor.

Destekle tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversitelerden mezun gençlerin, kırsal alanda istihdamına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Uzman Eller Projesi’yle söz konusu sektörlerde girişimciliğin desteklenmesi hedefleniyor. Bu kapsamda, 2019-2020 döneminde, pilot il seçilen Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’deki projelere hibe desteği sağlanacak.

Bu destek, kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden, ilgili okullardan mezun kişilerin uygulayacağı bitkisel ve hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeleri kapsayacak. Ayrıca büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği, bal üretimi, ipek böceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, midye ve kara salyangozu entansif üretim tesislerinin de aralarında olduğu birçok proje desteklenecek.

Projeden yararlanmak isteyenler ön başvuruları Tarım ve Orman Bakanlığımızın web sitesi (www.tarimorman.gov.tr) üzerinden yarından itibaren yapabilecek. Online yapılan ön başvurularda ilimiz ve ilçelerde yapılan başvuru sayısı 50’nin üzerinde olup başvuru dosyalarının kabul edilmesi sürüyor.

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.