Amasya Gazetesi - Amasya Gazetesi Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

12 Nisan 2024 - 23:03

SULUOVA İLÇESİNİ ZİYARET EDEN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ M. LEVENT KARAHOCAGİL

SULUOVA İLÇESİNİ ZİYARET EDEN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ M. LEVENT KARAHOCAGİL
Son Güncelleme :

28 Ocak 2020 - 9:35

115 views

Suluova ilçesini ziyaret eden AK Parti Milletvekili M. Levent Karahocagil, DOKAP Projesine Amasya ve Suluova ilçesinin de dahil edileceği müjdesini verdi.
Milletvekili M. Levent Karahocagil, ilçedeki çeşitli kurum, kuruluş ve halkımızı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Fatih Üçok ile de görüşen Vekil Karahocagil, “Suluova ilçemiz ile ilgili yürütülen ve yapılması planlanan çalışma ve yatırımlar hakkında görüş alış verişinde bulunduk” dedi.
Suluovalı besi üreticilerine de müjde veren Milletvekili M. Levent Karahocagil, meclisten çıkması beklenen DOKAP Proje kredilerine İlçe halkımızın başvurarak faydalanmasını isteyerek; “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının(DOKAP) Turizm ve hayvancılıkla alakalı kredilerinden bugüne kadar mahrum kalan Doğu Karadeniz Bölgesindeki Samsun, Tokat, Amasya ve Corum illerinin DOKAP’tan yararlanması için gerekli başvuruları meclis nezdinde yaptık. İlgili bakanlarla görüştük ve faydalanılması gerektiği sözünü aldık. Bugüne kadar yaralanılamayan DOKAP kredilerinden artık Amasya ve tüm ilçeleri faydalanabilecek. Suluovalı hayvan üreticilerinin bu projeyi takip etmelerini ve kredilerinden faydalanmaları arzu ederiz. Çünkü; DOKAP Projesinin amacı bölgenin gelişmesini sağlamak ve kalıcı istihdam alanları oluşturarak, göç veren bölge değil göç alan bölge konumuna getirmektir.” Diye konuştu.
Suluova ilçesinin oldukça güzel ve gelişmekte olan bir ilçe olduğunu ifade eden Milletvekili M. Levent Karahocagil, “Özellikle sanayi bölgelerinde üretim ve istihdam oluşturacak yeni fabrikalar açılması için gayret gösteriyoruz. Böylelikle son yıllardaki gelişme ve kalkınma yönündeki atılımlarını daha da hızlandırmak istiyoruz” ifadelerini kulandı.
Ziyaret ve destek için Milletvekili M. Levent Karahocagil’e teşekkür eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Vekilimize teşekkür ediyoruz. Suluovamıza yapılacak yatırım ve hizmetler için bizleri ziyaret ettiler. Bu konular hakkında fikir alış verişinde bulunduk dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.