SULUOVA EĞİTİMDE VİZYON PROJELERİYLE 2023'E HAZIRLANIYORAmasya Gazetesi

16 Nisan 2024 - 14:21

SULUOVA EĞİTİMDE VİZYON PROJELERİYLE 2023’E HAZIRLANIYOR

SULUOVA EĞİTİMDE VİZYON PROJELERİYLE 2023’E HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

06 Kasım 2019 - 10:29

197 views

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye” sloganıyla hazırlanan ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılı boyunca uygulanacak 13 Yerel, 3 AB ve 2 Kalkınma Ajansı projesinin tanımı yapıldı. 1 Kasım 2019 Cuma günü Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu’nun açılış konuşması ile başladı.
Bu projelerde emeğin, fedakârlığın, alın terinin ama en önemlisi de Suluova’nın geleceği adına en güzel umutların olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ailesi olarak ” Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye ” adına Vizyon Projelerimizle, tüm idareci ve öğretmenlerimizle birlikte 2023’e yani Geleceğe hazırlandıklarına vurgu yaptı.
Eğitimde ilerlemenin yol haritasını ifade eden 2023 Eğitim Vizyonu’nun; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı, nitelikli ve ahlaklı çocuklar yetiştirmek için 1 yıl önce Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK tarafından açıklanarak hayata geçirildiğini hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, toplumun her bireyinin, eğitimi bir millet ödevi olarak kabul edip; umut ve hevesle, bütün yapabildikleri ve katkı sağlayabildikleriyle eğitimcilerin yanında olmalarının hepimize büyük güç ve motivasyon kaynağı olacağının altını çizdi.
Özellikle Vizyon Suluova Projesi’nin çok kıymetli ve özel bir proje olduğunu belirterek hazırlanan birbirinden değerli projeler için emeği geçenleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, herkesin özellikle Milli Eğitim camiamızın bir vizyonu olması gerekliliğini söyleyerek; yapılan bütün çalışmalar sonucunda sadece bir tek çocuğumuzun hayatına dokunabilirsek bile bunun başarılı olmak için yeterli bir kriter olabileceğini kaydetti.
Alın ve akıl teri dökülerek hazırlanan projelere katkı sağlayan herkesi tebrik eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, öğretmenlerin çocukların ruhuna dokunabilir ve içlerindeki merakı tetikleyebilirlerse öğrencilerin cesaretlerinin yeşerebileceğine değinerek; Belediye olarak her zaman öğrencilerin kendilerini ve yeteneklerini geliştirebilmelerine imkan ve fırsat tanımaya devam edeceklerini ifade etti.
Değerlendirme konuşmasında projeler dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür eden İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu eğitim döneminde eğitimimize, toplumumuza ve ilçemize sunacağı projelerin oldukça önemli konuları içermekte olup, özellikle Vizyon Suluova Projesini hem hedef koyma, hem eğitimde kaliteyi arttırma, hem de daha iyi ve güzeli için rekabet etme açısından önemli bir proje olduğuna dikkat çekerek; okullarımızın bu projelere sahip çıkıp, canla-başla çalışarak başarılı çalışmalar ortaya koyacaklarına inandığını belirtti.
Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü Zafer Türkmen tarafından 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilçede uygulanacak olan projelerin – Suluova Okuyor Projesi, Trafik Öncesi Eğitim Okul Öncesi Eğitim ile Başlar Projesi, Yalnız Değilsiniz Projesi, Bu Sınavda Güven Var Öğretmen “Siz”siniz Projesi, Öğretmenim Çaya Geliyor Projesi, Güçlü Çocuklar Güçlü Yarınlar Projesi, Bilim Fuarları, Bu Kumbarada Hepimizin Geleceği Var Projesi, Suluova Geleceği Kodluyor Projesi, Suluova 100. Yıl Çocuk Festivali Projesi, Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor Projesi, Engelleri Mesleki Eğitimle Aşıyoruz Projesi, Yetişkin Engellilerin Anahtar Yeterlilikle İstihdamı Projesi, Fatih MTAL Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesinin Modernizesi; Eğitim Kalitesi ve Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi ve Vizyon Suluova Projesi – tanıtımı slayt sunumlar eşliğinde gerçekleştirildi.
Kokteyl ile sona eren tanıtım toplantısına, İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Fatih Üçok, İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr. İlker Kösterelioğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, kurum, kuruluş temsilcileri, okul idareci ve proje ekipleri ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.