PAZARLARDAKİ TEDBİRLERİN DENETİMİ DEVAM EDİYORAmasya Gazetesi

21 Mart 2023 - 13:32

PAZARLARDAKİ TEDBİRLERİN DENETİMİ DEVAM EDİYOR

PAZARLARDAKİ TEDBİRLERİN DENETİMİ DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

29 Nisan 2020 - 11:05

150 views

Pazar yerlerinde uygulanan Koronavirüs tedbirleri yerel yönetimlerimiz ile koordineli bir şekilde denetlenmeye devam ediliyor.
Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için ülkemiz genelinde birçok önemli tedbir ve kural uygulanmaktadır. Özellikle insanların birbirilerine yakın mesafede bulundukları birçok mekan geçici süreliğine kapatılmış, temel ihtiyaçları karşılayan iş yerlerine ve mekanlara ise birtakım tedbirler ve kurallar getirilmiştir.
Bu kapsamda pazar yeri ve market gibi temel ihtiyaçların karşılanması için açık olan ve insanların birbirine yakın mesafede bulunabileceği yerlerde de maske takma zorunluluğu, tezgahların aralarında en az 3 metre mesafe bulunması, giriş çıkışların kontrollü olarak gerçekleştirilmesi, ürünlere müşteriler tarafından dokunulmaması ve en az 3 adım sosyal mesafe gibi önemli tedbir ve kurallar uygulanmaktadır.
İlimiz genelinde valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve belediyelerimiz iş birliğiyle pazar yerlerinde kural ve tedbirlerin denetlenmesine aralıksız olarak devam edilmektedir. Vatandaşlarımıza pazar yeri girişlerinde maske ve dezenfektan temini sağlanırken Koronavirüs riskine maruz kalmamaları için uygulamaları gereken tedbirlere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri de yapılmaktadır. Mevzuatlar gereğince tedbirlere harfiyen uyulması hususunda hem esnaflarımıza hem de vatandaşlarımıza gerekli uyarı ve ikazlar yapılırken söz konusu kuralların kasıtlı olarak ihlali durumunda ise yasal olarak düzenlenen yaptırımlar ekiplerimizce uygulanmaktadır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.