ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİKLERE BARIŞ PINARI KOREOGRAFİLİ DESTEK - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

27 Kasım 2022 - 04:14

ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİKLERE BARIŞ PINARI KOREOGRAFİLİ DESTEK

ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİKLERE BARIŞ PINARI KOREOGRAFİLİ DESTEK
Son Güncelleme :

15 Ekim 2019 - 8:51

161 views

Taşova Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat ilkokul öğrencileri, ay-yıldız ve Barış Pınarı koreografisi ile Barış Pınarı Harekâtı’na katılan Mehmetçiğe destek verdi.
Türk Silahlı Kuvvetlerince Fırat’ın doğusunda terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçiğe Türkiye’nin dört bir yanından destek gelirken, harekâta bir destek de Amasya’nın Taşova ilçesi Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu öğrencilerinden geldi. İlkokulda eğitim gören 400 öğrenci, öğretmenleriyle okul binasının bahçesinde ay-yıldız ve barış pınarı koreografisi oluşturarak Türk bayrağı açtı. Öğrenciler daha sonra “En büyük asker bizim asker” sloganı attı.
Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu Müdürü Mustafa Özçiftci, “Suriye’de barış ve huzur ortamı oluşturmak adına başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na destek olmak için Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu olarak 400 öğrencimizle bir koreografi hazırladık. Allah daima ordumuzun yanında olsun. Onları muzaffer kılsın. Biz daima onların destekçisiyiz ve yanındayız” dedi.
4. sınıf öğrencisi Çağla Mantı ise, “Mehmetçiğimize Barış Pınarı Harekâtı’nda destek olmak için toplandık. Kahraman Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.