"Nefret etmesinler diye Amasya şivesi ile konuşmaya başladım" - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 18:32

“Nefret etmesinler diye Amasya şivesi ile konuşmaya başladım”

Son Güncelleme :

16 Mart 2022 - 15:00

676 views
“Nefret etmesinler diye Amasya şivesi ile konuşmaya başladım”

Burak Kut ile Dayı Şov’a konuk olan Doğu Demirkol, neden şiveli konuştuğunu anlattı:“Ben Amasya’da büyüdüm. Çocukluğumda Amasya’da bir tane genel cerrah vardı. O da benim babamdı. Ameliyat yapabilen bir tane doktor var. Küçük şehirde rockstar gibi. Ben de gıcık çocuğum; doktor çocuğuyum diye nefret ediyorlar. ‘Nefret etmeyin, ben de şiveliyim, ben de sizin gibiyim’ demek istedim. Şimdi Amasyalı arkadaşlarım jön gibi konuşuyor. Ben böyle kaldım”

Doğu Demirkol, profesyonel oyunculuk kariyerinden hemen önce sosyal medyada yayımladığı videoları ile adını duyurdu. Ardından Yetenek Sizsiniz yarışma programında öne çıktı. Oyuncu şimdilerde tek kişilik stand up gösterileri ile seviliyor. İşte, Doğu Demirkol hayatı…

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Aydın Doğu Demirkol, Mersinli avukat bir anneyle Balıkesirli doktor bir babadan 6 Eylül 1985 tarihinde Ankara’da  dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Amasya’da liseyi ise Ankara’da okumuştur. Lisans eğitimi için İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Daha önce sosyal medya üzerinden yaptığı komik videolar ile dikkat çeken Doğu, 2012 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katıldı. 2016 yılında BKM’de Açık Mikrofon adıyla gösteriler yaptı. Buradaki başarısından sonra Güldür Güldür adlı programa konuk olarak katılıp kısa bir stand-up gösterisi sundu.

Ardından Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi, Beylikdüzü Torium Sahne ve daha birçok mekanda tek kişilik stand-up gösterileri gerçekleştirdi. 2018 yılında Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya filminde canlandırdığı “Zafer” karakteri ile sinema hayatı başladı. Aynı yıl İlk gösterimi 71. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde “Sinan Karasu” karakteriyle başrolde yer aldı.

2020 yılı Ocak ayında TRT1’de Tutunamayanlar adlı ilk televizyon dizisinde “Tarık Şakrak” karakterini canlandırdı. Aynı yıl İbrahim Büyükak’ın senaryonusunu yazıp oynadığı Bayi Toplantısı adlı sinema filminde canlandırdığı “Adem Ballı” karakteri ile başrolü paylaştı. 2020 yılının son gününde Digital Platform GAİN’de yayınlanan yılbaşına özel hazırladığı stand-up gösterisi gerçekleştirdi. 2021 Ocak ayında Mustafa Sandal ile düet yaptığı Tekrar adlı single çalışmasının normal ve kısa film olmak üzere 2 versiyonunun yayınlandığı skeç tadındaki farklı tarzıyla dikkat çeken klibinde Musti’nin eski kliplerine göndermede bulunuldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.