MUTLU ÇOCUKLARIMIZIN SESLERİ HUZUREVİNİ ŞENLENDİRDİAmasya Gazetesi

8 Aralık 2022 - 01:26

MUTLU ÇOCUKLARIMIZIN SESLERİ HUZUREVİNİ ŞENLENDİRDİ

MUTLU ÇOCUKLARIMIZIN SESLERİ HUZUREVİNİ ŞENLENDİRDİ
Son Güncelleme :

11 Ocak 2020 - 10:21

163 views

Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Meslek Lisesinden Gelen Mutlu Çocuk Sesleri” projesi kapsamında güzellik ve cilt bakımı atölyesinde çalışmalara katılan proje katılımcısı 5. sınıf öğrencileri Merzifon Huzurevinde yaşayan büyüklerini ziyaret ettiler.
İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, Merzifon ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL ve Rehber öğretmen Çelebi ERGEN’ in de katılımlarıyla gerçekleşen buluşmada üç kuşak bir araya geldi. 5.sınıf öğrencileri ve 11.sınıf güzellik-cilt bakımı alanı öğrencilerinin rehberliğinde öğrenmiş oldukları el masajını ninelerine ve dedelerine uyguladılar. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen etkinliğimizde sohbet edip anılarını dinleme fırsatı buldular. Huzurevi sakinleri bu sürpriz buluşmadan çok hoşnut olduklarını ifade ettiler. Proje faaliyetleri kapsamında başarılı çalışmalar yürüten öğrencilerimiz, disiplinler arası yaklaşım ile hem değerler eğitimi alıyor hem de büyüklere saygı konusunda akranlarına örnek oluyorlar.
Programın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, “Bu anlamlı ziyaretin öğrencilerimiz açısından birçok kazanımı olduğunu, her insanın yaşayacağı kaçınılmaz bir evreyi huzur evinde geçiren büyüklerimizi önemseyen bu faaliyetle meslek lisemizin güzellik ve cilt bakımı alanındaki öğrencilerimiz okulda öğrendiklerini pratik etme imkanı bulmakta, 5.sınıf öğrencilerimiz ise katıldıkları etkinliklerle mesleklere ilişkin farkındalık kazanmakta, edindikleri deneyimlerle gelecek kurgularını oluştururken güvenle ilerlemelerini sağlayacaktır.” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.