LGS İÇİN ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

24 Temmuz 2024 - 02:37

LGS İÇİN ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

LGS İÇİN ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI
Son Güncelleme :

28 Ocak 2020 - 9:23

193 views

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Millî Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamında 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak merkezi sınava yönelik dördüncü örnek soru kitapçığı yayımlandığını söyledi.
Kösterelioğlu, “7 Haziran 2020’de yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava yönelik 4’üncü örnek soru kitapçığı yayımlandı. Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden (http://odsgm.meb.gov.tr/) erişilebilecek. Örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerde sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi.
LGS 7 Haziran 2020’de yapılacak
Millî Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı. Sınavda, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.
Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak
MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl da periyodik olarak örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.” Diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.