İÇMESUYU VE KANALİZASYON HATTI YENİLENİYORAmasya Gazetesi

16 Nisan 2024 - 13:49

İÇMESUYU VE KANALİZASYON HATTI YENİLENİYOR

İÇMESUYU VE KANALİZASYON HATTI YENİLENİYOR
Son Güncelleme :

29 Kasım 2019 - 11:51

168 views

Valiliğimiz İl Özel İdaresi tarafından köylerimizin altyapı ihtiyaçlarına yönelik projeler kapsamında Göynücek ilçemize bağlı Ayvalıpınar Köyünde uygulanan içmesuyu ve kanalizasyon hattının tamamen yenileneceği çalışmalarda sona gelindi.
Amasya İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 2019 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde, köylerimizdeki alt yapı ihtiyaçlarına yönelik fizibilite çalışmaları neticesinde Göynücek ilçemize bağlı Ayvalıpınar Köyünde içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarında sona gelindi.
2019 yılı Özel İdare yatırım programı ödeneği ile yürütülen çalışmalar sonucunda Ayvalıpınar Köyünde kanalizasyon ve içmesuyu hattı boydan boya değişerek köyün alt yapısı uzun yıllar vatandaşlarımıza hizmet edecek şekilde dayanıklı hale getiriliyor.
Bu kapsamda köyün ekonomik ömrünü dolduran içmesuyu şebekesi tamamen değiştirilerek köy içerisine çeşitli vana, tahliye, vantuz ile çeşitli tip ve ebatlarda boru kullanılmak suretiyle köyün içmesuyu sorunu giderilmiş olacak. Ayrıca içmesuyu deposu da yenilenerek daha sağlıklı içmesuyu evlere ulaştırılacak. Alt yapı çalışmalarının diğer bir kolu olan kanalizasyon hattı ile ilgili olarak da ana hattı tamamen değiştirilmek suretiyle fosseptik, baca ve kapak ile hanelere bağlantı yapılmak üzere çatal kullanılarak projenin en kısa sürede tamamlanması planlanmakta. Tüm bu alt yapı çalışmalarında yaklaşık olarak 5.270 metre içmesuyu ve kanalizasyon borusu kullanılarak köy içi şebeke hattı tamamen yenileniyor.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Köylerimizin de şehirlerdeki gibi alt yapısının sağlam temellere dayandırılması için projelerimizi titizlik içerisinde sürdürmekteyiz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın tamamlanan bu alt yapı çalışmaları ile hem sağlıklı içmesuyu hem de kokusuz ve hijyenik kanalizasyon hatlarına kavuşması sağlanmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.