‘EĞİTİM’ TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLADI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

20 Haziran 2024 - 06:34

‘EĞİTİM’ TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLADI

‘EĞİTİM’ TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLADI
Son Güncelleme :

13 Aralık 2019 - 17:35

403 views

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, olarak, kısa film yarışması konusundaki 5 yıllık tecrübemizi uluslararası alana taşıyoruz. Eğitim temalı 6. uluslararası kısa film yarışmamız başladı dedi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Camcı, “Eğitim alanındaki farklı bakış açılarını sanatla buluşturmayı, tüm dünyada ortak iş ve emek konusu olan eğitime uluslararası platformda sinemanın etkileyici diliyle dikkat çekmeyi, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkarmayı; ayrıca, iş birliği içerisinde olduğumuz eğitim sendikalarıyla çalışma alanlarımızı genişletmeyi, iş birliğimizi güçlendirmeyi, ortak işimiz olan eğitim konusunda sanatsal bir faaliyet icra etmeyi hedefliyoruz.
2014 yılında “Öğretmen” temasıyla başladığımız, daha sonra “Örgütlenme” ve “Vefa” temasıyla devam ettirdiğimiz, 2017 yılında aldığımız bir kararla “Eğitim” temasında sabitlediğimiz yarışmamızı bu yıl itibarıyla uluslararası boyuta taşımış bulunuyoruz. Dünya genelinde katılacak eserlerle farklı dil, kültür ve tecrübelerin harmanlanmasıyla ortaya çıkacak sanatsal şöleni hep birlikte izleyecek, ödüllendirecek ve sonuçlarını değerlendireceğiz.
Yarışmada birinci olacak esere 20 bin TL, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin TL ödül verilecek. Jüri tarafından sanatsal açıdan amaca uygunluğu, ödüle liyakati görülen bir esere Mehmet Akif İnan Özel Ödülü (6 bin TL); ayrıca, jürinin ayrı bir kategori olarak değerlendireceği, eğitime emek veren, eğitim süreçlerinde aktörlük yapan, eğitimcilerin gözüyle çekilmiş bir esere ise Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü (5 bin TL) verilecek.
Yarışmamıza katılacak filmler kurmaca dalında olacak ve süresi 10 dakikayı geçmeyecek. Son başvuru tarihi 17 Temmuz 2020 olan yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, ödül töreni tarihi ve yarışma jürisi daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak.
Kısa film yarışmamızın detaylarına ebskisafilm.org adresinden erişebilirsiniz.” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.