“EĞİTİM AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN GELECEĞİMİZDİR” - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

20 Haziran 2024 - 06:36

“EĞİTİM AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN GELECEĞİMİZDİR”

“EĞİTİM AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN GELECEĞİMİZDİR”
Son Güncelleme :

30 Kasım 2019 - 15:36

393 views

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil milli eğitim bakanlığımızın verilen ara tatil sonrası yaptığı açıklamada “Eğitim aydınlık Türkiye için geleceğimizdir” dedi.
Karahocagil yaptığı açıklamada, “Eğitim, modern hayatın en önemli ihtiyacıdır. Gelecek, eğitimle şekillenecektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bilgiyi üretebilen, paylaşabilen, araştıran, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen bireysel ve toplumsal sorumluluklarını özümsemiş, sağlıklı, mutlu ve gelişmiş bir karaktere sahip sevgi dolu, duyarlı, milletimize, vatanımıza yararlı birey iyi vatandaş olarak yetiştirdiğimiz takdirde modern ülkeler arasında yer alabiliriz.
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde; 81 ilimizde öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı program ile öğrencilerimiz, aratatil.meb.gov.tr internet adresi üzerinden dilediği faaliyeti seçerek sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerle buluştular.
Ara tatilde yaklaşık 58 bin civarında öğretmenimizi mesleki gelişim programlarına katıldı.
Türkiye’nin en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Uygulamaya, velilere bildirim gönderme özelliği kazandırıldı. Mobil uygulama ile velilerin öğrencilerinin durumlarını kolayca takip edebilmeleri ve öğrenme sürecine etkin olarak katılmaları hedefleniyor. Yeniden tasarlanan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, kullanıcı deneyiminin kalitesini artırmasının yanında Android veya iOS kullanıcılarının alışık oldukları platforma özgü kullanıcı arabirimi standartlarıyla donatıldı. Sistemde, yeni bir uygulama olarak velilere bildirim gönderme özelliği kazandırıldı. Bildirim özelliğiyle öğrenci devamsızlıkları gibi bilgilerin anında velilere ulaştırılması sağlanacak. Uygulamayla eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi ve devamsızlık oranlarının düşürülmesi hedefleniyor.
Teknolojinin sınırı bilimdir. Yeni buluşlar teknolojinin kaynağını oluşturmaktadır. Bilim teknolojiye alt yapı oluşturur. Teknoloji bunun karşılığı olarak bilime araştırma geliştirme ve yeni buluşlara kolaylık sağlar dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.