Amasya Gazetesi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

16 Haziran 2024 - 11:22

ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİ ÜYESİ ÇOCUKLARIMIZ ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİ ÜYESİ ÇOCUKLARIMIZ ETKİNLİK DÜZENLENDİ.
Son Güncelleme :

25 Ekim 2019 - 16:24

156 views

Çocuk Hakları Komitesi Üyesi çocuklarımız ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla Yedikuğular Kuş Cenneti’nin bulunduğu alanda etkinlik gerçekleştirerek kağıt, cam ve plastik atıkları topladılar.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan çocuklarımız tarafından etkinlik düzenlendi.
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasının hedeflendiği proje çerçevesindeki etkinliğe Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Yusuf Uludağ, İl Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Gizem Dikmen, ev sorumluları, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü personeli ve çocuk evlerinde kalan çocuklarımız katıldı.
Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz İl Çocuk Hakları Komitesince Yedikuğular Kuş Cenneti’nde cam, plastik, kağıt atıkları toplanarak geri dönüşüme kazandırılması amaçlandı. Bu faaliyetle çocuklara doğal varlıkların korunması, tükenebilir varlıklar ile çevrenin bilinçli kullanılması, çevre dostu tüketim alışkanlıkların kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık kazandırılması hedeflendi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.