Amasya Gazetesi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

17 Haziran 2024 - 21:13

BAŞKAN SARI: ‘TÜRK POLİSİ OLMAK; ÖZVERİ İSTER, YETMEDİ MANGAL GİBİ YÜREK İSTER’

BAŞKAN SARI: ‘TÜRK POLİSİ OLMAK; ÖZVERİ İSTER, YETMEDİ MANGAL GİBİ YÜREK İSTER’
Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 10:31

297 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, polis teşkilatımızın 175. kuruluş yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan polis teşkilatımızın 175. kuruluş yıldönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakâr ve görev aşkıyla çalışmaları halkımıza güven ve gurur vermektedir. Türk polisi olmak; özveri ister, öz güven ister, öz değerlere bağlılık ister, yetmedi mangal gibi yürek ister. Türk polis teşkilatı, suç ve suçluyla mücadelede cesaret nişanesi, Vatana, millete, bayrağa sevgide cevval bir sadakat timsali, masum ve mağdurları korumada asalet numunesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak; huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri bulunan ve bu görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza minnettarız” dedi.

SARI: ‘TÜM EMNİYET MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASINI KUTLUYORUM’
Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisinin insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması olduğunu belirten Sarı, mesajının devamında;
“Çağdaş bir devlet için hayati öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde şüphesiz Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. 1845 yılında kurulan polis teşkilatımız ülkemizin köklü teşkilatlarından biridir. 175 yıldır fedakârca çalışan Türk Polisimize teşekkür ediyor, tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyorum. Görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Görevleri başında olan tüm polis teşkilatımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.