AMASYA’DAN İDLİP’E 9 TIR YARDIM - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

26 Mart 2023 - 15:41

AMASYA’DAN İDLİP’E 9 TIR YARDIM

AMASYA’DAN İDLİP’E 9 TIR YARDIM
Son Güncelleme :

22 Şubat 2020 - 17:08

108 views

AMASYA İl Müftülüğü tarafından İdlip için başlatılan “Bir Çuval Un da Benden olsun” kampanyası toplanan yardım TIR’ları dualarla yola çıkarıldı.

İl Müftülüğü tarafından İdlip’te zor şartlarda hayat mücadelesi veren Müslümanlar için düzenlenen “Bir Çuval Un da Benden olsun” kampanyası kapsamında toplanan 9 yardım TIR’ı dualarla yola çıkarıldı.

Müslüman ile Müslüman olmayanı birbirinden ayıran temel değerlerden, temel erdemlerden birisinin de merhamet olduğunu söyleyen Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, konuşmasında; “ “Merhamet salt acımak değildir. Merhamet acıyı dindirmek, acıyı paylaşmaktır. Sevgili peygamberimiz “doğuda ayağına diken batan bir Müslümanın acısını, batıdaki Müslüman duymadıkça kabil bir mümin olamaz” sözleri gereği, bu sözlerini şiar edinen bizler hemen sınırımızın ötesindeki kardeşlerimiz için son derece zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan, büyük acılar, büyük kederler ve ızdıraplar içerisinde hayatlarını devam ettirmeye çalışan kardeşlerimizin acılarını bir nebze olsun, hissetmek, paylaşmak için bu yardım kampanyasını düzenledik” dedi.

Daha sonra söz alan Amasya Valisi Dr. Osman Varol ise, “Bizler öyle bir ecdadın evlatlarıyız ki, işte hocamız söyledi. Bir tarafta komşumuz aç yatarken, bizim tok bir şekilde rahat rahat yatmamız mümkün değil, bizim vicdanımız, bizim gönlümüzde ecdadımızdan gelen o hisler, duygular ve o inanç ona kesinlikle müsaade etmez. İşte bugün hala her gün 8-10 defa merakla haberleri takip ediyorsunuz, ediyoruz. Çünkü kahraman silahlı kuvvetlerimiz, devletimizin tüm birimleri şimdi sınırlarımızın ötesinde, daha fazla insan bu sıkıntıları çekmesin diye, büyük insani krizler oluşmasın diye büyük bir mücadele içerisinde, bu mücadelenin tamamen haklı bir mücadele olduğunu buradan belirtmek istiyorum. Bizzat orada olmasak bile gönderildiğimizde her türlü vazifeye hazır olduğumuzu ve kalbimizin, gönlümüzün orada mücadele eden arkadaşlarımızla birlikte olduğunu burada belirtmek istiyorum. İnşallah o sorunda çözülecek. Çünkü bizim devletimiz, öyle tek başına ayakta duran kurumlardan oluşan bir devlet değil, bizim devletimiz gücünü, kuvvetini işte şurada gördüğünüz TIR’ları dolduran, karşımda duran, şu yağmurlu havada gelip, bu anı bizle yaşamak isteyen bu aziz milletin desteği ile ayakta duran bir devlettir. İşte böyle bir devleti ve böyle bir milleti de hiçbir şekilde zedelemek ve yıkmak mümkün değildir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İdlip’e gönderilmek üzere toplanan yardım TIR’ları İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından yola çıkarıldı. Programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.