Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

24 Temmuz 2024 - 02:40

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
Son Güncelleme :

13 Mart 2023 - 11:14

321 views
Türk Milletinin her bir ferdini ortak ideallerde buluşturarak var olma mücadelesini ölümsüzleştiren İstiklal Marşı, Milletimizin en zor şartlarda içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan, hürriyet ve istiklal aşkını yansıtan en kıymetli değerimizdir.
İstiklal Marşımız, Aziz Milletimizin bağımsızlığına, birliğine, Devletine, milli ve manevi değerlerine olan inancını ve bu uğurda tarih boyunca verdiği mücadeleleri destanlaştıran bir eserdir.
Yaşadığı dönemde vatanımızın içinde bulunduğu durumu, çekilen sıkıntıları yüreğinde hisseden Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, Kurtuluş Savaşı’nın o zorlu dönemlerinde Anadolu’yu dolaşmış, kaleme aldıklarıyla milli mücadele ruhunun ayakta durması için Milletimize cesaret ve ümit aşılamıştır.
Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan Aziz Milletimiz, asrın felaketini yaşadığımız bu zor günlerde; Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi yine, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek her şeyin üstesinden gelecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıl Dönümünde, başta Cumhuriyetimizin Bânisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere İstiklal Şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve Milli Mücadele kahramanları ile Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.