AKIL ZEKA OYUNLARI İL FİNALİ YAPILDI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

2 Haziran 2023 - 15:27

AKIL ZEKA OYUNLARI İL FİNALİ YAPILDI

AKIL ZEKA OYUNLARI İL FİNALİ YAPILDI
Son Güncelleme :

12 Mart 2020 - 9:57

172 views

Akıl Zeka Oyunlarının İl Finali Amasya Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan ” Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Çocukların analitik düşünme, Problem çözme, Analiz ve özgün yorumlama yeteneklerinin artırılması amacıyla düzenlenen Akıl Zeka Oyunları Finali Amasya Alptekin Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
İlkokul düzeyinde Equilibrio da Özay Angın, Mangala da Ebrar Yağmur Usta, Pentago da Irmak Gül, Q_Bitz alanında Muhsin Gündar birinci olurken ortaokul düzeyinde ise Kulemi de Tuğçe Türk, Mangala da Hasan Can Şanalır, Pentago da Ahmet Semih Çadırcı, reversi de ise Doğukan Pak birinci olarak ilimizi Antalyada yapılacak Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar.
Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Emin Korkmaz, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı final programında dereceye giren öğrencilere sertifikaları başta İl Müdürü Kösterelioğlu olmak üzere idareci ve yöneticiler tarafından takdim edildi. Amasya’da tamamlanan Akıl Zeka Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Kösterelioğlu,”Akıl ve zeka oyunları çocukların IQ oranlarını ve mantıklı düşünme, problem çözebilme becerilerini artırabileceğine dair bir çok çalışmanın olduğu bilinmekte. Öğrencilerimizin bu yeteneklerinin geliştirebilmeleri için faaliyette yer alan eğiticiler, hakemler ve emeği geçen bütün personele teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimizin Türkiye Finalinde ilimizi başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.