4 PROJEDE DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

5 Ekim 2023 - 06:18

4 PROJEDE DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

4 PROJEDE DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

24 Eylül 2019 - 16:02

373 views

Amasya Valiliği himayesinde uygulanan Tarım Şehr-i Amasya Projesi kapsamındaki Bağcılığı Geliştirme, Amasya Misket Elmasını Geliştirme, Trabzon Hurması Üretiminin Geliştirilmesi ve Hünnap Üretiminin Geliştirilmesi projelerinin destekleme başvuruları sürerken, başvurular için son gün 25 Ekim 2019 olarak açıklandı.

Amasya Valiliği ve İl Özel İdaresi kaynaklı projelerin başvurusuna ilişkin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından duyuru yayımlandı. Duyuruda, şu ifadelere yer verildi;

Bağcılığı Geliştirme Projesi: Üreticilerimizin yüksek sistem bağcılığa geçmesini sağlamak amacı ile demir ve tel malzemelerinin %50’si Özel İdare kaynaklarından hibe olarak verilecektir. Mevcutta en az 1 ve 2 dekar arazi büyüklüğüne sahip üreticilerimiz bu projeden faydalanabilecektir. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 25 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmesi gerekmektedir.

Amasya Misket Elmasını Geliştirme Projesi: Amasya Misket Elması üretim alanının artırılması amacı ile İl Özel İdare kaynaklarından arazi büyüklüğü 2 dekar ve üzeri olan üreticilerimize fidan bedelinin tamamı (%100) hibe olarak verilecektir. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 25 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmesi gerekmektedir.

Trabzon Hurması Üretiminin Geliştirilmesi Projesi: Trabzon Hurması üretim alanının artırılması amacı ile İl Özel İdare kaynaklarından arazi büyüklüğü 2 dekar ve üzeri olan üreticilerimize fidan bedelinin %50’si hibe olarak verilecektir. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 25 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmesi gerekmektedir.

Hünnap Üretiminin Geliştirilmesi Projesi: Hünnap üretim alanının artırılması amacı ile İl Özel İdare kaynaklarından arazi büyüklüğü 2 dekar ve üzeri olan üreticilerimize fidan bedelinin %50’si hibe olarak verilecektir. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 25 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmesi gerekmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.