Türkiye’nin dört bir yanından 500’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 00:05

Türkiye’nin dört bir yanından 500’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi

Türkiye’nin dört bir yanından 500’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2018 - 11:54

461 views

Türkiye’nin dört bir yanından 500’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi.

Amasya Tuning Kulüp tarafından düzenlenen Modifiye festivali güzellik yarışmasında 500’den fazla modifiyeli araç hünerlerini sergiledi.

Vatandaşlar da yarışmaya yoğun ilgi gösterdi.  Meydanda sergilenen Ferrari’ye de vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterdi, bol bol fotoğraf çektirdi.

Amasya belediye Başkanı Cafer Özdemir de Ferrari’ye binerek, denemeyi ihmal etmedi. Modifiyeli araçlar bulunan ses sistemleri de sergilendi.

Tüm araç sahiplerini bu güzel şova dönüştüren, bu güzel estetiğe dönüştüren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, hayal güçlerini tebrik ediyorum diyen Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir: “bu güzellik, tüm dünya tüm şehirlerin en büyük problemi olan trafik problemini de aksatmayacak, orada ki kurallara uyacak şekilde de bunu yürütmemiz lazım. Çünkü bu şehirde yaşayan diğer insanlara da saygı göstereceğiz ama bu ince ruhlu olan insanların bu güzel araçlara adeta yeni bir hayat katan arkadaşlarımızın o sosyal hayatta ki diğer insanların değerlerine saygı duyacaklarına inanıyorum. Bu kadar coşkulu, bu kadar kalabalık, bu kadar güzel bir ortamda bu işin yapılması ilimizin adına bizleri çok heyecanlandırdı. Emeği geçen bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Kortej geçişinin ardından araçlar puanlandı. Puanlamaların ardından Festivalin en güzel arabası Sarı Suzuki oldu. Bolu’dan festivale katılan Büşra Bilgin’e Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir plaket takdim ederek, kendisini kutladı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version