BURÇLAR - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

8 Ağustos 2022 - 10:10

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
KOÇ BURCU 21 Mart - 20 Nisan

Mottosu: Yeter ki hevesim kırılmasın!

Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Ateş

Ekonomik açıdan radikal kararlar alabilirsiniz. Paranızı nasıl yöneteceğiniz, geleceğinizi neyin üzerine kuracağınız konusunda yeni fikirler ve işbirliklerine çok açıksınız. Aşırı besin tüketimi ve gıda zehirlenmeleri konusunda dikkatli olmalısınız.

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç onlar, yönetici gezegeniniz Mars’ın Uranüs ile Boğa burcundaki kavuşumu size Temmuz ayında aldığınız kararlar ve karşılaştığınız fırsatları uygulamak için farklı bir yol açıyor. Parasal konularda kendinizi katlanmak, yeni işbirlikleri ve gelir gider dengenizle ilgili düzenlemeler gündeminizde yer tutabilir. Bu konuda sürprizlere, beklenmedik alacak verecek durumlarına hazırlıklı olun. Gıda zehirlenmeleri, aşırı tüketime bağlı rahatsızlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Sınırlarınızı zorlarken bunu kendinize maddi, manevi ve fiziksel açıdan zarar vermeyecek şekilde yapmalısınız.

Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle birlikte, çalışma ortamınızdaki iş ve iletişim trafiği sıklaşabilir. Kendinize yeni bir düzen kurarak ilerlemeniz gereken günler yaşayabilirsiniz. Devletle ilgili konular, iş görüşmeleri ve yeni sorumluluklar gibi gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Hayatınızı kolaylaştıracak düzenlemeler ve alışverişler sözkonusu olabilir. Yeni bir elektronik alet, iş ortamınızdaki fiziksel değişiklikler yükünüzü hafifletebilir. Sağlığınız konusunda dikkatli ve şanslı olacağınız bir sürece giriyorsunuz. Spor ve alternatif tedavilere vakit ayırabilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Önemli olan uzaklık değil, ilk adımı atabilmektir.”

Yönetici gezegeniniz Mars’ın Uranüs ile Boğa burcundaki kavuşumu size kararlarınız ve fırsatlar konusunda farklı pencereler açıyor. Parasal konularda yenilikler gündeme geliyor. Gıda zehirlenmelerine karşı önlem alın. Sınırlarınızı zorlarken sağlığınızı ihmal etmeyin.

Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle birlikte, çalışma ortamınızdaki iş yoğunluğu artıyor. Devlet meseleleri ve farklı sorumluluklar gündeminize gelebilir. Elektronik aletler ve işinizdeki değişiklikler sizi mutlu edebilir. Koçlar, Ağustos’ta sağlık anlamında dikkatli ve şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Spora başlayarak aldığınız zayıflama kararınızı destekleyebilirsiniz. Büyük değişimlere ve sıkı çalışma ortamlarına hazırlanın.

Koçlar, Ağustos ayında Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle birlikte enerjiniz artıyor. Işığınızı yansıtıyor, öne çıkıyorsunuz. Hobilerinizden kazanç elde edecek, sürpriz tanışmalar yaşayacaksınız. Yalnızlığınız son bulabilir! Devamlı olmasını istiyorsanız ilişki için çabalayın.

12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sosyal çevrenizde elemelere yol açıyor. İlişkilerinizi ve hedeflerinizi gözden geçiriyorsunuz. İdealleriniz ve bulunduğunuz nokta arasındaki farklar netleşiyor. Kendinizle kalmanız kafanızı toplamanızı sağlayabilir.

Yönetici gezegeniniz Mars’ın İkizler burcuna geçmesiyle fikirlerinizi parlatıyorsunuz. Resmî kurumlarda netlik kazanıyorsunuz. Kendinizi doğru ifade etmeye özen gösterin. Trafikte ve elektronik alet kullanımında dikkatli olun. Yakınlarınızla keyifli seyahat planları yapabilirsiniz.

Venüs Jüpiter üçgeninin kesinleşmesi, yarım kalan aşklarda netlik kazanmanızı sağlayabilir. Alamadığınız ödemelerde sonuçlanmalar olabilir ve kadın otorite figürleri sizi destekleyebilir.

Güneş’in Başak burcuna geçmesi ve Yeni Ay’ın gerçekleşmesiyle iş hayatınızda yükseliyorsunuz. Çalışmıyorsanız yeni bir iş bulabilir, iş sahibiyseniz terfi edebilirsiniz. Yoğun tempolu hayatınızda kendinize iyi bakın. Zihinsel ve fiziksel anlamda güçlendiğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Uranüs’ün Boğa burcunda retrolamasıyla finansal yatırımları ve aldığınız riskleri gözden geçiriyorsunuz. Geçmişte yarım kalan projeler netlik kazanabilir. Esnek olmaya ve mevcut durumunuzu korumaya çalışın.

Terazi burcuna geçecek olan Merkür, ilişkilerinizle ilgili karar ve insanlardan haber almanızı sağlayabilir. Evlilik ve ortaklıklarda şanslı olduğunuz maddi ve manevi anlamda rahat bir sürece giriyorsunuz.

Motivasyon sözü: Aklına koyduğun şey, sonunda dönüştüğün şeydir.

2022 Yılı Koç ve yükselen burcu koç olanlar,

Merhaba sevgili koç, bu yıl sizler için belkide en iyi senelerden biri olarak aklınızda kalacak. Hem ilişkileriniz hemde kariyer hayatınızı düzene soktuğunuz bir yılın içine giriyorsunuz. 2018 Ekim ayından beri kariyerinizdeki iniş çıkışlar ve verilen sözlerin yerine gelmemesi sizleri oldukça yıprattı. Vazgeçmek bazı konularda sizin için ne kadar zor olsa da artık öyle bir vazgeçme noktasına geldiniz ki artık nerede bırakmanız gerektiğini iyi biliyorsunuz. Özellikle kariyer hayatınızda bambaşka bir yola eviriliyorsunuz. Belki kendi işinizi kuruyorsunuz ya da yakın bir arkadaşınızdan ortaklık teklifi alıyorsunuz.

Ocak -Şubat- Mart ayları sizlerin tırmanma zamanları diyebiliriz. Artık dağın tepesine çok az kaldı. Biraz daha sabırlı olmalısınız. Ocak ayında kariyerinizde son kalan rötuşlar yapılacak. 2021 yılında kariyeriniz için ne emek verdiyseniz sonuçlarını alıyorsunuz. Biliyorum eskisi kadar iddialı ve agresif değilsiniz. Bu yıl tutulmaların 2. Ve 8. Evlerinizde olması sizleri yeniden bir şeylere tutkuyla bağlıyor. Özellikle büyük bir aşk yaşamanız ya da hayatınızdaki insanla bir arada olup bir şeyler yapmanız çok mümkün olacak. Bu belki bir insan belki bir iş olabilir.

Para amaç değil araç olsun.

Eğer evliyseniz evliliğinizde bazı krizleri yönetmeniz çok önemli bir hal alacak. Özellikle eşinizle parasal konularda zorluklar yaşıyorsanız adeta 2022 yılı bunun bir kopuş noktası olmaya aday. Belkide eşinizle ortak bir iş içine birden çekileceksiniz. Bu yıl size yardımcı olmayan insanların bir de hayatınızı yıkmaya çalışmasına izin vermiyorsunuz. Yardım görmediğiniz, toksik olan tüm bağları kopartıyorsunuz. Sizin çabanız başkalarını motive ediyor. Siz değişirken çevrenizde güçlü bir etki yaratıyorsunuz. Bu bir katalizör olma anlamı taşıyabilir. O zaman değişim için bir araç olursunuz. Hayatın belki de dünyanın üzerindeki değişim için bu yıl yaptıklarınız hep önem taşıyacak. Yeni bir şeyin olmasını istiyorsunuz, bu yüzden değişimi başlatıyorsunuz ya da sıkılıyor ve kriz yaratıyorsunuz. Ne yaptığınıza dikkat edin.

Mayıs ayı sizler için bir dönüm noktası olacak.

12 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcunda olacak! Bu zaman dilimi içinde öncesinde 2 mayısta Venüs koç burcuna geçiş yapacak. Bu dönemler sizlerin hızlı bir büyüme ve güç dönemi olarak görülebilir. Bu zamanlarda konularınız ne olacak ya da hayat hikayeniz ne olacak ise bunu siz biliyorsunuz. Ama zenginlik, şöhret ya da güç hepsi bu zamanlarda yükselişe geçiyor.

Bu yıl daha cesursunuz ve kaderin size sunduğu fırsatları yakalamaya daha hazırsınız. İyimser düşünceniz size tükenmez bir enerji verecek. Bu yıl en çok başarmanız gereken şey iyimser olmanız. Jüpiter gezegeni bu yıl biraz sıra dışı yılın yaklaşık yarısını 12. evinizde ve yılın yarısını 1. evinizde geçirecek. Genellikle 2022 yılının büyük bir kısmını güçlü bir dönüşüm içinde tamamlayacaksınız.

16 Ocak- 10 Mayıs ve 29 Ekim- 20 Aralık tarihleri arasında size büyük bir şans gülümseyecek. Jüpiter, üstün yetenekleriniz, şansınız, size inanan arkadaşların ve insanların desteği sayesinde sezgilerinizi gerçekleştirebileceğiniz projelere dönüştürecektir. Jüpiter'in kendi burcunuza geçişi kişisel zevk, eğlence, şans, yurtdışına seyahat ve genel olarak mutluluk ve başarı getirecek. Aslında 2023 yılında bundan daha fazlasına sahip olacaksınız. Jüpiter 29 Temmuz’da koç burcunda gerilemeye başlayacak. Burada biraz işler sizin istediğiniz yönde gitmiyor gibi gelebilir. Yılın ilk yarısı her şey bu kadar hızlıyken ikinci yarısı nasıl oldu böyle durağan diyebilirsiniz.

Jüpiter 29 Ekim’de burcunuzdan ayrılacak geri hareket edecek ve 21 Aralık'ta yeniden giriş yapacak. Bu aradaki süreç sizler için kaçırdığınız bazı fırsatları yakalamak adına muhteşem olacak. Eğitim fırsatları ya da yurtdışı planlarınızı yeniden gündeme alabilirsiniz.

Yeni bir projeye başlıyorsunuz ve bu dönüm noktanız olacak!

Yenilikçi fikirleriniz şansınız olacak! Bu yüzden yeniye yer açmak için eskiyi ortadan kaldırın. Plüton, Neptün ve Uranüs 2022 boyunca iyi arkadaşlar olarak sizinle kalacaklar, bu yüzden yılın her günü onların korumasından yararlanacaksınız.

Tereddüt etmeden hedefine git çok kazanacaksın ama para asla zayıflık noktanda olmasın.

2022 Finansal kazanımlarınız için büyük adımlar atıyorsunuz ama asıl kazancınız 2023 yılında gerçekleşiyor. Bu yıl hikayenizde finans öne çıkıyor. Para evinizdeki Uranüs birçok şey yaptı. Çok kazandırdı ya da çok kaybettirdi. Finansta yenilik yapma ya da kazanç yöntemlerinizi değiştirme ihtiyacınızı beraberinde getirdi. Para kazanma konusunda bildiğiniz tüm kuralları çöpe atıyorsunuz ve sizin için neyin işe yaradığını deneme, yanılma ve deney yoluyla öğrenirsiniz. Başkaları için işe yarayan şeyler sizin için çalışmayabilir; kaçınmanız söylenen şeyler size fayda sağlayabilir. Çünkü Uranüs daha uzun bir süre burada kalmaya devam edecek. Bunu öğrenmenin tek bir yolu var denemekten ve yanılmaktan korkmayacaksınız. Tüm deneyler başarılı sonuçlar vermese de en azından en iyisini bulmak için doğru sonuçlar verir. Ama ne olursa olsun, iyi haber artık ne yapmaman gerektiğini çok iyi biliyorsun.

Yönetici gezegeniniz Mars bu yıl Retro hareket yapacak ve 3 evinizde olacak.

Odaklanmak ve konsantrasyon sizler için çok önemli olacak. Yurtdışı ya da kısa seyahatler yapmanız gereken durumlar çok fazla olabilir. Mars 20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçecek ve 30 ekimde gerilemeye başlayacak.16 Ocak 2023 yılında ileri hareketine geçecek. Odaklanma ve doğru iletişim sizlere güçlü bir başarı getirecek. Polemiklerden, dedikodulardan uzak durun.

Bu yıl Merkür, 14 Ocak- 3 Şubat, 10 Mayıs- 2 Haziran ve 10 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında geri hareket edecek. Bunlar, önemli sağlık kararları vermekten ve prosedürler veya testler yaptırmaktan kaçınma zamanlarıdır. Bu zamanlarda hata olasılığı büyük ölçüde artar.

Ayrıca, geçen yıl iki önemli gezegenin 4. ve 10. Evinizde hareket etmesi sizleri zorlamıştır. Şimdi bu yıl evde işler daha kolay olacak. Kariyer ve aile hedeflerinizi dengelemeyi daha kolay bulacaksınız. Destek göreceğiniz bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl biri 16 Mayıs, diğeri 8 Kasım olmak üzere iki ay tutulması yaşayacağınızı unutmayın. Ay sizin 4. evinizi yönettiğinden, her ay tutulması ev ve aile üzerinde bir etkiye sahiptir. Tutulmalar, aile üyelerinin hayatlarında ya da size taşınma ile ilgili bazı önemli konuları gündeminize getirebilir. Bu yıl Mars gezegeni sizlerin 4.evinize hiç geçmeyeceği için oldukça şanslısınız. Evinizde büyük tadilatlar planlıyorsanız, gelecek yıla kadar beklemeniz daha iyi olabilir. Mars, bu şeyleri yöneten, bu yıl 4. evinizi ziyaret etmeyecek. Ancak, evinizi dekoratif bir şekilde yeniden inşa etmek ve kendinize yeni yaşam alanları yaratmak isteyebilirsiniz. 21 Haziran- 12 Ağustos arası iyi bir zaman olacaktır.

Her şey bir anda gelir düzelir!

2022 yılı gezegenlerin 12 ve 1 evinizde olması ile ve Neptün-Jüpiter kavuşumu ile çok daha ruhsal bir sene olacak. 12. evdeki Spritüal Neptün ilahi olanı destekler. Kişinin maddi dünyayı nasıl aştığını ve olayları daha yüksek bir perspektiften nasıl gördüğünü gösterir. Bu sadece her şeyin üstüne çıkma yeteneği, çoğu zaman birçok sorunun çözümüdür. Allah’ı tanımak insanın kendini tanımasından başlar. Kendini bil, rabbini bil ve tekâmül sürecidir. İnsan bunu ancak 12.ev transitini de bitirdiğinde tamamlar. Son 10 yıldır aşılmaz görünen şeyler, ilahi olarak yukarıdan bakıldığında çok da maddesel şeylerin peşine düşmüşüm duygusu verir. Sizi endişelendiren veya engelleyen hiçbir şey olmadığını göreceksiniz. Sadece size acı veren ve yıllarınızı alan şey kısa sürede bir anda düzelir. Birden görebilirsiniz. Peki sizin için bir anlamı kalmışmıdır. İşte asıl soru budur. Bu tekamülü aşmaktır. Siz bunu başarmış olursunuz ve en önemli şeyde zaten budur…

2022

Yılın Puanı: 10 üzerinden “9 Puan”

Yıl içinde en iyi ilişki kuracağınız burçlar: Boğa, Akrep ve Yay

Yılın en başarılı ayları: Ocak, Nisan, Mayıs, Temmuz, Aralık

Yılın en dikkatli olunması gereken ayları: Şubat, Haziran, Ağustos, Ekim

Koç Burçlarının aylara göre yıllık hedef planlaması.

Ocak: Geleceğin için yeni zirveleri hedefliyorsun. Ama kendini boşa kürek çekiyormuşsun gibi hissedeceksin. Geçmişte edindiğin tecrübelerinle artık hayatını daha güçlü temeller üzerine inşa edeceksin.

Şubat: Yeteneklerini özgürce ifade edebilecek güce sahip olacaksınız. Hayatında yön değişikliği yapacak planlarınızı hayata geçireceksiniz. Yeni bir başlangıcın eşiğinde olduğun ay içindesin.

Mart: Kolektif olarak karşılıksız hizmet ettiğiniz ruhunuzu olumsuzluklardan arındıracaksınız. Kişisel varlığınızı düzenlemek adına rutinlerinizin dışına çıkıyorsunuz. Yurtdışı çalışmalarınız bu ay gündeminizde olacak.

Nisan: Yeni başlangıçlara imza atacaksınız. Yanlışlık ve hatalarınızı geride bırakarak, kendinizi yeniden keşfedeceğiniz kanunlar yürürlüğe giriyor. Aşk’ın kanunu yeniden yazıyorsunuz.

Mayıs: Yürüdüğünüz yollara set çekmek isteyenlere karşı zaferler kazanıyorsunuz. Dürüstlük ve ahlaklı yapınız ile ikili ilişkilerinizde söz sahibi olacaksınız. Şöhret veya tanınma bunun adına ne derseniz.

Haziran: Hayatınızda kendinizi köşeye sıkıştığınızı düşündüğünüz konularda çözümü keşfediyorsunuz. Evli olanlar için bir karar aşaması olabilir. Kendi kendinizi iyileştirecek gücü hissedeceksiniz.

Temmuz: Liderlik ve hedef yeteneğinle üretkenliğinin zirvesine ulaşıyorsun. Mücadele gücün seni hayata bağlayan temel mihenk taşını oluşturur. Parasal kalıcı yatırımlar önüne geliyor.

Ağustos: Öfkeni kontrol altında tutmalısın. Yıkıcı gücünü tamamlanma ve yeni başlangıçlara adım atmak için kullandığında ruhunun özgürleştiğini hissedeceksin. İletişim gücünü kaybetme.

Eylül: Mutluluğun kalıcı hale geliyor. Ruhsal yorgunluğun geride kalarak kendini yenilenmiş hissedeceksin. İletişim her şey olacak. Kendini tüketmeden bağlantılarını koru.

Ekim: Hızlı kararlar alabilecek bir dönemdesiniz. Bağımsız olmak isterken, yanlış kararlara imza atabilir, hatalı tamamlanmalar içerisine giriş yapabilirsiniz. Aydınlanan konular sizlerin korkularınızı yenmenizi sağlayacaktır.

Kasım: Kendinizi güvende hissetmek için elinizden geleni yapacaksınız. Duygularınızı yaşamak adına cesur adımlarınız olacaktır. Sabit fikirlerini yıkıyorsun. Para kazandığınızı hissettiğiniz bir süreç başlıyor.

Aralık: Popülerliğiniz artıyor. Sanat, ün, şan ve şöhret yeteneklerinizi sergilediğiniz ana alanları oluşturacaktır. Emin olmadığın hiçbir konu hakkında kesin hükümler içerisine girmemelisin.

Aylık raporlarda daha fazla süreçleri tartışabiliriz. Güzel bir sene dilerim.

 

Daha çok ateş grubu ve erkeksi değişken yapılara sahip olan koç burcu oldukça farklı bir gruptur. Koç burcunun yönetici gezegeni mars olarak bilinmektedir. Birçok özelliklerinden birkaçı olan hırslı ve sabırlı olmaları ile bilinmektedirler.

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Ateş kırmızı, nar çiçeği 

Uğurlu Taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir 

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı 

Karşıt Burç: Terazi 

Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa 

Metal: Demir 

Çiçekler: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli

Ağaçlar: Kara çam, Selvi, ak diken

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç burçları fiziksel olarak çok belirgin özellikler sahip olan grup olarak bilinmektedir. Özellikle bu grup bireylerinin boyları uzunca ve beyaz tenli oldukları bilinmektedir. Bireylerin büyük kısmı sinirli ve fevri özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Fakat genel olarak merhametli ve şefkatli insanlar olarak bilinmektedir.

Özellikleri arasında kızlarda uzun boy, siyah saç, belirgin bir yüz yapısı ve güzel bir burun bulunmaktadır. Bireylerin büyük kısmının saçları dalgalı ve bakımlı durmaktadır. Özellikle bu burç bireylerin en sevdikleri renk olarak ateş kırmızısı ve narçiçeği bilinmektedir.

Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Koç burçları kişisel olarak çabuk sinirlenebilen bireyler olarak bilinmektedir. Arkadaş çevresi ve aileleri tarafına gözü kara olarak nitelendirilmelerine rağmen birçok durumda şefkatlidirler. Özellikle bazı bireylerde uğurlu taş kavramı bulunmaktadır. Bu burçların yaygın uğurlu taşları pırlanta, yakut, ameist ve demir olarak bilinmektedir.

Vücutlarına taktıkları aksesuarlar da bu taşlar ağırlıkta olmaktadır. Marsın dünya üzerindeki çekimlerinden dolayı bu bireylerin uğurlu sayıları 9 olarak belirlenmiştir. Özellikle işlerinin en yolunda gittiği ve kendilerini en şanslı hissettikleri gün olarak haftanın ikinci günü seçilmiştir. En şanslı gün olarak belirlenen Salı günü daha çok işlerini halletmektedirler.

Koç Burcu Zayıf Özellikleri

Koç burçları en zayıf özellikle olarak aşırı ve hızlı sinirlenmeleri olmaktadır. Özellikle Venüs’ün çekimi nedeniyle vücutlarında oluşan aşırı kas kasılmaları nedeniyle bu durum yüksek seviyelere çıkmaktadır. İlk olarak bu bireylerin karşıt burcu terazidir. Bu nedenle terzi burcundan bireylerle karşı karşıya gelmemelerinde faydalar bulunmaktadır.

Bireylerin diğer özellikleri ise okul ve eğitim hayatlarında potansiyellerinin farkında olmamalarıdır. Daha çok bu bireylerin kendilerinin yeteri kadar çalışmalarını görseler dahi eksik farkındalıktan dolayı başarısızlık olmaktadır. Bu gibi zayıf özellikler nedeniyle kesinlikle dikkatli olmalarında fayda vardır.

Koç Burcu Güçlü Özellikleri

Kesinlikle koç burçlarının en güçlü özellikleri arasında cesaretleri gösterilmektedir. Öyle ki birçok insanın düşünemeyeceği bile durumlarda gözleri kapalı olarak gidebilirler. Genellikle kendilerinden beklenilen performansın üzerinde işlev gösterirler. Diğer en önemli durumları ise aşırı şanslı bireyler olarak bilinmektedir.

Bu burçların en sevdikleri şehirler olarak floransa, Verona, Marsilya, birminghom ve saragosa olarak bilinmektedir. Bu bireyler özgürlükçü ruha ve garantici işler arasında kalmışlardır. Özellikle bu bireyler kendilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü durumlara saygı ile yaklaşmaktadır. Arkadaşları ve aileleri ile vakit geçirmekten oldukça keyif almaktadırlar.

Bireylerin aileleri ve arkadaşlarıyla yapmak istedikleri aktiviteler arasında piknik yapmak ve beraber bir akşam yemeği tarzındadır. Özellikle ailelerine karşı koruyucu oldukları için akşam yemeklerinden oldukça zevk almaktadırlar. Toplumun çoğuna göre dışarıda sosyal olarak bulunmak yerine ev içerisinde vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Koç Burcu İyi Özellikleri

Koç burcu bireyler daha çok tutkulu ve sadakatli bireyler olarak bilinmektedirler. Özellikle koç burçlarında iki kişi için bile yeterince enerjisi bulunur. Özellikler bireylerin âşık olması durumunda ilişkileri kıskanmadan dolayı gelgitler yaşaması muhtemeldir. Özgürlüklerine dükün oldukları ve ailelerine değer verdikleri için bu duruma ters düşen ilişkiyi bitirmeleri normaldir. Fakat eğer karşı tarafı haklı buluyor iseler birçok insanı acımasızca yargılayabilirler.

Özellikle koç burcu kadınları için en sevilen ve kullanılan metal demir metali olarak bilinmektedir. Özellikle koç burcu en sevdikleri çiçek olarak lale, gelincik, renkli sardunya ve hanımeli tercih etmektedirler. Genellikle hoşlarına giden ve sevdikleri ağaçlar ise karaçam, Selvi ve akdiken olarak bilinir. Özellikle bu burçlar sevdikleri insanlar ile pikniğe veya geziye gittiklerinde bu bitkileri çevrelerinde isterler.

Koç Burcu Kötü Özellikleri

Koç burcu bireylerin en nefret ettikleri durumlar arasında görmezden gelinmesi durumlarıdır. Özellikle bu gibi özellikleri nedeniyle kibirli ve benmerkezci davranmaları normaldir. Özellikle inatçı ve umursamaz olmaları nedeniyle arkadaşları ve ailesi tarafınca sık şikâyet edilirler. Kıskanç ve bazı durumlarda oluşan sinir krizleri ilişki durumlarını olumsuz etkileyebilirler.

Bazı durumlarda sabırsız ve peşin yargılı davranmalarından dolayı birçok defa haksız düşme durumları oluşabilir. Bazı insanlar ile olan olumsuz ilişkileri nedeniyle iş hayatına da olumsuz yansıyacağı bilinmektedir.

Exit mobile version