MEKSA'nın 6. Şubesi "AMAÇ YATIRIMSA İŞTE MEKSA" sloganıyla Amasya'da - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

18 Temmuz 2024 - 08:28

MEKSA’nın 6. Şubesi “AMAÇ YATIRIMSA İŞTE MEKSA” sloganıyla Amasya’da

MEKSA’nın 6. Şubesi “AMAÇ YATIRIMSA İŞTE MEKSA” sloganıyla Amasya’da
Son Güncelleme :

07 Eylül 2020 - 9:22

446 views

MEKSA YATIRIM AMASYA’DA

28 Haziran 1990 yılında kurulan Sermaye Piyasasının öncü ve köklü kurumlarından olan Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan aldığı Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi ile Borsa İstanbul Hisse Senetleri Piyasası’nda faaliyet göstermektedir. Hisse senedi yatırımcılarına güvenilir, şeffaf, hızlı, hatasız ve kaliteli hizmet sunmayı öncelikli hedef olarak belirlemek isteyen Meksa, Müşterilerin yüksek nitelikli müşteri aracılık hizmetleri almasını sağlamak kadar, bu hizmetlerin bir uzantısı niteliğinde ve birebir pazarlama anlayışı doğrultusunda, müşterilerin risk ve getiri beklentilerine uygun yatırım seçenekleri de sunmayı amaçlamaktadır. Meksa Yatırım BIST’de sahip olduğu 13 adet işlem terminali ile hisse senedi alım satım işlemlerinde işlem hızı ve hacim yönünden teknik sorunu bulunmayan, teknolojinin son imkanları kullanılarak donatılmış seans odaları ve müşterilerin beklentilerine uygun hizmet vermeye odaklanmış deneyimli müşteri temsilcileri ile hisse senetleri piyasasında güçlü aracı kurumlardan biridir.

Haberleşme teknolojilerindeki hızlı gelişim, Türkiye’de cep telefonu ve internet kullanımının hızla yaygınlaşması rekabet gücünü arttırmak hedefine dönük olarak dağıtım kanallarının çeşitlendirilmesini zorunlu kılmaktadır. Meksa Yatırım bu çerçevede Alternatif Dağıtım Kanalları Projesi’ni hayata geçirmiş ve internet üzerinden işlem yapabilmeyi mümkün kılan Web İşlem Platformunu (WİP) kullanıma sunmuştur. Projenin sonuçlanması ile birlikte hisse senedi yatırımcılarını tüm alternatif haberleşme sistemleri kanalıyla işlemlerini gerçekleştirme, işlem teyitlerini alma ve hesap hareketlerini takip etme imkanına kavuşacaklardır. SPK yetki belgelerinden Kredili Menkul Kıymet, Açığa Satış ve Menkul Kıymetlerin Ödünç Alma ve Verme İşlemleri İzin Belgesi’ne de sahip olan Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yatırımcıların kredili hisse senedi işlemlerinde, güçlü bilançosu ve örgün bankacılık ilişkileri ağı ile müşterilerine rekabetçi limit ve oranlarda nitelikli hizmet sunabilmektedir.

Meksa Yatırım “AMAÇ YATIRIMSA İŞTE MEKSA” sloganıyla Borsa İstanbul(BİST) aynı zamanda Sermaye Piyasası entrümanları ile ilgili yatırımlarını ve teknik danışmanlık üzerine  bireysel ve kurumsal müşterilerine kapsamlı sermaye piyasaları aracılık hizmetleri sunarak yurtiçinde 6. Şubesini Amasya’da hizmete açmıştır.

 

 

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.