Yaşlı karı koca oy kullanmaya ambulansla geldi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 09:17

Yaşlı karı koca oy kullanmaya ambulansla geldi

Yaşlı karı koca oy kullanmaya ambulansla geldi
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2023 - 13:45

555 views
Yaşlı karı koca oy kullanmaya ambulansla geldi
Amasya’da yaşayan yaşlı karı koca çift oylarını kullanmak için ambulansla geldi.
78 Yaşındaki Bekir ve eşi 73 yaşındaki Dudu Ülker vatandaşlık görevi olan oy kullanmaya ambulansla geldi.
Yürümekte zorluk çeken yaşlı çift Cumhurbaşkanı seçimi için oyunu kullanacakları Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesine Ambulansla getirildi. 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansla okula getirilen Ülker çifti yine ekiplerin yardımıyla oyunu kullanacağı salona getirildi. Sağlık ekipleri kendisini bir an olsun yalnız bırakmazken, bu sayede yaşlı çift oylarını kullandı.
Oyunu kullanan Ülker çifti yine sağlık ekiplerinin yardımıyla oyunu sandığa attı. Sağlık ekiplerinin yardımıyla okuldan çıkarılan Ülker çifti yine ekiplerin yardımıyla ambulansa bindirilerek evlerine götürüldü.
78 yaşındaki Bekir Ülker, “Ambulansla geldim, sağolsunlar getirdiler. Bende oyumu kullandım. Allah hayırlı uğurlu etsin.”
73 yaşındaki Dudu Ülker, “Ne diyeyim işte bende böyleyim işte. Bir şey diyemiyorum. Oyu kullandık gidiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” Diye konuştu.
Ülker çifti yine sağlık ekiplerinin ambulansa bindirmesiyle evine kadar götürüldü.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version