Tehlikeli ve metruk binalar yıkılıyor - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 23:31

Tehlikeli ve metruk binalar yıkılıyor

Tehlikeli ve metruk binalar yıkılıyor
Son Güncelleme :

20 Ekim 2021 - 11:27

151 views

Halka hizmet düsturu ile hizmetlerine devam eden Amasya Belediyesi ,vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binaların yıkım çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.
Zararlı maddelerin kullanımı, gizlenmesi ve kaçakçılığının yapılması gibi amaçlarla kullanılma ihtimaline karşı, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binalar, İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Mart 2018’de 81 il valiliğine gönderilen “Metruk Binalar Genelgesi” çerçevesinde Amasya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İnşaat Kontrol ekipleri tarafından tespiti yapılarak mevzuata uygun şekilde yıkılmaya devam ediyor.
Mehmetpaşa Mahallesinde yapılan yıkımlar hakkında konuşan Muhtar Hüseyin Demir, yapılan çalışmalarda yıkılan metruk binaların kötü amaçlarla kullanılmasının engellendiğini bu sayede mahalle sakinlerinin kendilerini daha güvende hissettiklerini, ayrıca yıkılan binaların yerlerinin tekrar değerlendirilerek mahallenin çehresinin güzelleştiğini ifade etti.
Çalışmalarından dolayı mahalle sakinlerinin memnuniyetini bildiren muhtar Demir, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkürlerini iletti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version