Su Tasarrufu" Konulu Kısa Film Yarışması - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

24 Temmuz 2024 - 03:20

Su Tasarrufu” Konulu Kısa Film Yarışması

Su Tasarrufu” Konulu Kısa Film Yarışması
Son Güncelleme :

02 Şubat 2021 - 14:07

213 views
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Su Tasarrufu” Konulu Kısa Film Yarışmasının yapılacağını duyurdu.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yarışma ile ilgili olarak; “Su kaynakları, iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri eklenmektedir.
Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmazdır.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir kısa film yarışması düzenlemeyi planlamış olup, yarışma teması olarak “su tasarrufu” belirlenmiştir.
İl Millî Eğitim Müdürlükleri arasında yapılması planlanan yarışma için her İl Millî Eğitim Müdürlüğü kendi takımını oluşturacaktır.
Yükseköğretim Kurumları ile iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için oluşturulacak takımlarda öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel, akademisyen gibi eğitimin her alanından bireyler yer alabilecektir.
Son başvuru tarihi 5 Mart 2021 olan kısa film yarışmasının sonuçları “22 Mart Dünya Su Günü’nde açıklanacaktır” dedi.
Yarışmanın seçici kurulu aşağıdaki isimlerden oluşacaktır:
Derviş ZAİM – Yönetmen
Elif DAĞDEVİREN – FilmYapımcısı, TÜRSAK Vakfı Başkanı
Bora DURMUŞOĞLU – TRT Çocuk Kanal Koordinatörü
Demir KARAHAN – Oyuncu
Doç. Dr. Özgü YOLCU – İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.