SU FATURALARINI GÖREN HALK SEVİNÇLİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 01:20

SU FATURALARINI GÖREN HALK SEVİNÇLİ

SU FATURALARINI GÖREN HALK SEVİNÇLİ
Son Güncelleme :

09 Şubat 2021 - 14:49

206 views

SU’DAN UCUZ TABİRİNE SON
SU FATURALARINI GÖREN HALK SEVİNÇLİ
Sarı ile sudan ucuz tabirine son verildi. Amasya belediye başkan Mehmet sarı Amasya halkı için %50 indirim yaparak sudan ucuz bir şeyin olmadığını kanıtladı.
Amasya halkı memnun, içme suyuna %50 indirim yapıldıktan sonra faturalarını alan vatandaşlar sevinçle başkan sarıya teşekkür ettiler.
İçme suyu fiyatlarının yüzde 50 ucuzlayıp 1.20 liraya düştüğü Amasya’da vatandaş sosyal medyada teşekkür mesajları attılar.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın talimatıyla 48 bin 800 su abonesi olan 114 bin nüfuslu şehirde şebeke suyunun bir metreküpünün ücreti 2,40 liradan 1,20 liraya düştü.

Türkiye’de suyun en ucuz kenti haline gelen Amasya’da 1 Ocak’tan itibaren geçerli tarife kullanımına başlanmıştı. Şubat ayı itibari ile su faturalarını alan Vatandaşlar durumdan memnun kalırken muhtarlar da şehrin dört bir yanına pankart açıp Belediye Başkanı Sarı’ya teşekkür etti.

Başkan Sarı ise, “Söz verdik. Suyu yüzde 50 ucuzlattık. Daha bunlar başlangıç. Dün ne söyledik ise tek tek yapılacaktır Amasya bizim, biz Amasyalıyız halkımızın çıkarları için mutlu huzurlu yaşam sağlamalarına ne gerekiyorsa yapılacaktır dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version