SES YARIŞMASININ FİNALİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDUAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 19:58

SES YARIŞMASININ FİNALİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

SES YARIŞMASININ FİNALİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Son Güncelleme :

24 Haziran 2020 - 9:57

248 views

Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen ses Yarışmasının finali gerçekleştirildi.
Amasya Belediyesi tarafından 12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında bu yıl ilki gerçekleştirilen ses yarışmasının finali sonrası ödüller sahiplerini buldu. Program öncesi söz alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oğuzhan Zobu, ”12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Amasya için çok önemli bir tarihtir. Bu tarih geleneksel kültürümüz ve sosyal hayatımız içerisinde önemli bir yer kaplar. Bu ses yarışması ile festivalimizi renkli hale getirmek istedik. Yarışmacılar internet üzerinden performanslarını gönderdiler ve bugünde burada 10 yarışmacımız eserlerini seslendirecekler. Jüri üyelerine de emekleri için teşekkür ediyorum. Kültür ve Sanat şehri olan Amasya’mızda umarım ileriki yıllarda pandeminin olmadığı daha renkli ve eğlenceli programlarla insanlarımızla bir araya gelme şansı yakalarız” dedi.
Daha sonra söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ise, “Belediyemiz tarafın bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ses yarışmamıza sosyal medya üzerinden yoğun katılım sağlandı. Yarışmacılarımızı üstün cesaretleri ve azimlerinden dolayı kutluyorum. İnşallah önümüzdeki sene virüsten kurtulduğumuz daha güzel etkinliklerde buluşmak ümidiyle, finale kalan yarışmacılarımızı tebrik ediyor, bundan sonra ki yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu. Kültür Merkezi Şehzade Salonunda gerçekleştirilen final programına, Amasya Belediye Başkanı Başdanışmanı Ahmet Yenihan, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oğuzhan Zobu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Tufanoğlu, birim müdürleri ve yarışmacıların aileleri katıldı. Konuşmaların ardından 10 yarışmacı performanslarını sergiledi. Yarışmada, birinci olan Uygar Erdoğan 5 Bin TL, ikinci olan Deryalı Gönül 3 Bin TL ve üçüncü olan Serdar Karacağ 2 Bin TL para ödülü kazandı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version