SERÇOBAN PROJESİNDE SONA GELİNDİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 00:31

SERÇOBAN PROJESİNDE SONA GELİNDİ

SERÇOBAN PROJESİNDE SONA GELİNDİ
Son Güncelleme :

11 Eylül 2020 - 12:00

155 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Yedi Alemde Bir Çoban, Gönüllerin Sultanı Serçoban’ Projesi’nde sona gelindi.Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önem verdiği projeler arasında yer alan “Yedi Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı Serçoban” projesi tamamlandığında 11 bin metre kare alan içerisinde Serçoban Hazretlerine yakışır ve çevre düzenlemesi ile birlikte vatandaşların hizmetine sunulacak örnek bölgeler arasında yer alacak.

‘BÖLGEMİZİ DAHA KULLANIŞLI MODERN ALANLARA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ’
9 Nisanda temelini attıkları projeyi 5 aylık sürede bitirme noktasına geldiklerini söyleyen Başkan Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“11 bin metre kare alanı Amasya’mıza ve Serçoban Hazretlerine yakışır bir şekilde bina ve çevre düzenlemesi ile yapıyoruz. 50- 100 kişilik toplu yemekler için ve yağmurda kalanlar için de geniş üstü kapalı alanlar hazırladık. 32 adet kamelya ve pişirme alanları ile Serçoban hazretlerinin ziyaretçilerinin rahatlıkla piknik yapacakları alanlar oluşturduk. Bölgemize belirli aralıklar ile tanesi 10 bin liradan 9 adet çeşme yerleştiriyoruz. Buradan Amasyalı hemşehrilerime de sesleniyorum. Hayır, yapmak isteyen ve ölmüşlerinin adına hayrat yaptırmak isteyen bizlerle irtibata geçebilirler. Bunun dışında Kesimhane, mutfak, pişirme yerleri, tuvalet, duş salonları ve bebek emzirme noktaları ile bölgemizi daha kullanışlı modern alanlara dönüştürerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

‘BİZ KENDİMİZE VE SERÇOBAN HAZRETLERİNE YAKIŞANI YAPIYORUZ‘
Serçoban bölgesinin eski durumundan 5 kat daha geniş bir kullanım alanının olacağını belirten Sarı açıklamasının devamında;
“Vatandaşlarımız eskiden 2 adet adak keserken, artık mevcutta 9-10 adak kesebilecekler. Ayrıca kesim alanlarımıza halat ve vinç sistemi kuracağız. Bunun dışında Evliyatullah’tan olan Serçoban hazretlerimizin etrafını ve iç düzen tavan ve boyasını değiştiriyoruz. Serçoban Hazretleri bizim şehrimiz ve komşu illerimiz açısından çok önemli. Biz kendimize ve Serçoban hazretlerine yakışanı yapıyoruz. Bunun yanı sıra projemizde engelli kardeşlerimizi de düşündük. Engelli kardeşlerimizin rahatlıkla Serçoban hazretlerimize ziyarette bulunmaları için yürüyüş yolları tasarladık. Biz söz verdiğimiz her şeyi yapıyoruz. Programımızda olan her şeyi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Diyorum ki bu can bu bedende kaldığı müddetçe, cenabı hak ne kadar müsaade ederse, ne söz vermişsek onu yerine getireceğiz. Verdiğimiz sözler arasında yer alan şehir meydanımız, eski belediyemizin yeri tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version