SARI: ‘BU YILDA ŞEBEKE SUYUNDAN ÜCRET ALMIYORUZ’ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 21:18

SARI: ‘BU YILDA ŞEBEKE SUYUNDAN ÜCRET ALMIYORUZ’

SARI: ‘BU YILDA ŞEBEKE SUYUNDAN ÜCRET ALMIYORUZ’
Son Güncelleme :

15 Nisan 2021 - 11:09

199 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar evlerden ve iş yerlerinde akan şebeke suyundan ücret almıyoruz” dedi.

Göreve geldiği iki yılda olduğu gibi bu yıl da ramazan ayı boyunca ev ve iş yerlerinden şebeke suyu ücreti alınmayacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında ev ve iş yerlerinde şebeke suyu ücretini yüzde 50 ucuzlattıklarını, ramazan ayında da vatandaşların ekonomisine bir nebze katkı sağlamak için şebeke suyundan ücret alınmayacağını söyledi.

‘RAMAZANDA SU ÜCRETİNİ BELEDİYE OLARAK BİZ KARŞILIYORUZ’
Ramazan ayı boyunca şebeke suyunu ücretsiz hale getirdiklerine söyleyen Başkan Sarı, “Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar evlerde, iş yerlerinde akan hiçbir musluktan ücret almıyoruz. Amasya’nın eşrafından, esnafından, otelinden hiçbir yerinden su ücreti almıyoruz. Bunu biz belediye olarak karşılıyoruz. 48 bin 800 su abonesi olan kentimizde, kartlı su sistemi kullanan vatandaşlarımızı da mağdur etmeyeceğiz. Kartlarına yaklaşık 60 liralık 25 ton su yükleyerek onları da bu hizmetten faydalandırıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.