SARAÇOĞLU’NUN ACI GÜNÜ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

21 Mayıs 2024 - 19:17

SARAÇOĞLU’NUN ACI GÜNÜ

Son Güncelleme :

08 Haziran 2019 - 12:57

455 views

Başkan Vekilimiz Özcan Gür, Saraçoğlu’nu acı gününde yalnız bırakmadı.
31 MART Yerel seçiminde CHP’nin Amasya Belediye Başkan Adayı Serpil Saraçoğlu Hanımefendinin annesi Neşever Saraçoğlu Hanımefendi hakkın rahmetine kavuştu.
Cenazesi cuma namazına müteakip Fatih Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Tekirdede mezarlığında bulunan aile kabristanlığına defnedildi. Cenazeye İl dışında olan Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın yerine vekâleten Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Özcan Gür, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Hasan Şahin ve Belediye Başkanımızın Özel Kalemi Sayın Veysel Saka ve MHP Belediye Meclis Üyelerimiz katılarak Saraçoğlu Hanımefendiye taziyelerde bulundular.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version