SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI GÖSTERİLER EŞLİĞİNDE KUTLANDI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

25 Mayıs 2024 - 07:21

SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI GÖSTERİLER EŞLİĞİNDE KUTLANDI

Son Güncelleme :

07 Aralık 2019 - 12:43

358 views

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nın 25. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Amasya Üniversitesi İpekköy yerleşkesi konferans salonunda Amasya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 acil sağlık hizmetleri personeli ve Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Paramedik Programı öğretim elemanları ve paramedik öğrencilerinin katılımı ile “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kutlamaları il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda Amasya Üniversitesi müzik kulübünün müzik dinletisinin yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü paramedikleri ve Üniversite öğrencilerinin katılımı ile 112 acil sağlık hizmetinin canlandırıldığı simülasyon gösterisi gerçekleştirildi. Program 112 Başhekimi Dr. Nilüfer Tali’nin Amasya’da acil sağlık hizmetleri hakkında yaptığı bilgilendirme konuşması ve kokteyl ile sona erdi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version