Oto tamircisi, 7 köpek yavrusu ve annesine sahip çıktı - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 23:30

Oto tamircisi, 7 köpek yavrusu ve annesine sahip çıktı

Oto tamircisi, 7 köpek yavrusu ve annesine sahip çıktı
Son Güncelleme :

05 Şubat 2021 - 10:37

115 views

Amasya’da bir oto tamircisi, atölyesinin karşısındaki hurda otomobilin içinde yeni doğum yapan sokak köpeği ve 7 yavrusuna sahip çıktı.

Amasya’da bir oto tamircisi, atölyesinin karşısındaki hurda otomobilin içinde yeni doğum yapan sokak köpeği ve 7 yavrusuna sahip çıktı.Amasya Küçük Sanayi Sitesi’ndeki atölyesinin karşısında bulunan hurda otomobilden yavru köpek seslerinin geldiğini fark eden oto tamircisi Feridun İlgözoğlu, anne köpek ve yeni doğmuş yavrularıyla karşılaştı. Önce kahvaltı için getirdiği çorbadan ısıtıp anne köpeği besledi. Ardından otomobilin etrafını tahta parçaları ve battaniyeyle kapatarak geceleri soğuktan üşümemelerini sağlamaya çalıştı.3 gündür sabah erkenden iş yerini açması sonrası çorba, süt ve çevredeki esnafların getirdiği yiyecekleri anne köpeğe veren evli ve 3 çocuk babası İlgözoğlu, bu sayede annenin yavrularını beslemesini sağladı.Sitedeki sokak köpekleri için mama dağıtan Amasya Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şubesi ekipleri ve hayvansever vatandaşlardan da destek alan 59 yaşındaki İlgözoğlu, bir süre daha sevimli misafirlerine bakmayı sürdüreceğini söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version