OKULLARIN TATİL OLMASIYLA BİRLİKTE YAZ KUR'AN KURSLARIMIZIN AÇILIŞI VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

31 Ocak 2023 - 12:14

OKULLARIN TATİL OLMASIYLA BİRLİKTE YAZ KUR’AN KURSLARIMIZIN AÇILIŞI VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKULLARIN TATİL OLMASIYLA BİRLİKTE YAZ KUR’AN KURSLARIMIZIN AÇILIŞI VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Son Güncelleme :

29 Haziran 2018 - 12:47

135 views
Valimiz Dr. Osman VAROL yaz Kur’an Kurslarının açılışını gerçekleştirdi. Açılışta Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Garnizon Komutanı Zafer UĞUR, İl Müftüsü Abdülkadir KEŞVELİOĞLU, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Açılışta Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan İl Müftüsü Abdülkadir KEŞVELİOĞLU, “Camilerimizde okunan Kur’an sesleri gençlerimizin yetişmesi açısından çok önemlidir. Her gencimizin vatanına ve milletine sadık bir şekilde yetişmesi için bu Kur’an kurslarımızda en iyi eğitimi verme gayretindeyiz” dedi.
Ardından Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR konuşmasında, Kur’an kursları ile dini, milli, manevi değerlerle yavrularımızı yetiştirirsek geleceğe daha ümitle bakacağımızı dile getirerek çocuklarını kurslara teşvik eden aileleri tebrik etti.
Valimiz konuşmasında, “Bu güzel günde böyle güzel bir organizasyonda sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mesudum. Sayenizde cıvıl cıvıl, çok güzel bir tablo gördük.
Çok şükür çocuklarımızın bizim inancımıza ilgisi alakası her geçen gün artıyor. Bir taraftan sevindiğim diğer bir husus da dini itikatı öğrenmek isteyen tüm çocuklarımız ve tüm vatandaşlarımıza da devlet olarak her türlü imkanı sunabiliyoruz. Bizim çatımız altında her türlü hizmeti doğrudan alabiliyorlar.
Geçtiğimiz yaz da çok yoğun bir ilgi vardı. Bugün de burada üç yüze yakın din görevlimiz ile birlikte yaz Kur’an kurslarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Din görevlilerimizin yüzündeki heyecanı görebiliyorum. Bu kurslara katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Hepsine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dinimizin gereklerini, güzel ahlakı, namazı öğrenmek ve bunları hayatın parçası haline getirmek çok önemli. Yaz boyunca ders verecek arkadaşlarımızı da ayrıca tekrar kutluyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.