Merzifon'da 100. Yıl Sulama Göleti ve Basınçlı Sulama Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

12 Temmuz 2024 - 20:43

Merzifon’da 100. Yıl Sulama Göleti ve Basınçlı Sulama Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Merzifon’da 100. Yıl Sulama Göleti ve Basınçlı Sulama Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2024 - 10:33

171 views

Vali Yılmaz Doruk, Milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin ACAR ve İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan’ın katılımıyla, Merzifon ilçesinde bulunan çeşitli köylere ait araziyi sulama amaçlı kullanacak olan 100. Yıl Sulama Göleti Derivasyon Kanalının açılışı gerçekleştirildi. Heyet daha sonra Hayrettin Köyü ve Sazlıca Köyünde tamamlanan Basınçlı Sulama Tesisinin açılışını yaparak bu bölgelerdeki arazilerin suya kavuşmasını sağladı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version