Merzifon Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

28 Mart 2023 - 06:05

Merzifon Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi

Merzifon Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi
Son Güncelleme :

15 Mart 2023 - 10:57

49 views
14 Mart Tıp Bayramı Münasebetiyle Doktor ve Hemşire Vatandaşlarımıza Karanfil Armağan Etti
Konuyla ilgli basın açıklaması yapana Merzifon Ülkü Ocakları Başkanı Hasan ince:
Toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi adına büyük bir özveriyle çalışan, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.
“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.” düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Çünkü sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur.
Yaşadığımız çağda tüm insanlara sağlık hizmeti verilmesi ve insanların bu hizmetlere ulaşabilirliğinin artırılması, gelişmişliğin temel göstergelerinden biri kabul edilmektedir. Zira “insan” varlıkların en değerlisi ve üretilen her hizmetin odak noktasıdır.
.En değerli hazinemiz olan sağlığımızın öneminin kuvvetli bir şekilde hissedildiği bu günlerde, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak, görevini büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.