MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA DERECEYE GİREN İLK 36 SPORCUNUN 9’U AMASYA’DAN - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

21 Mart 2023 - 13:49

MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA DERECEYE GİREN İLK 36 SPORCUNUN 9’U AMASYA’DAN

MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA DERECEYE GİREN İLK 36 SPORCUNUN 9’U AMASYA’DAN
Son Güncelleme :

08 Ağustos 2018 - 11:22

198 views

Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve son 15 yılda çıtasını yükselten masa tenisi sporcuları, katıldıkları şampiyonalarda Amasya’ya toplamda 70 kupa kazandırdı. 3 kadrolu ve 5 fahri antrenör nezaretinde 6-15 yaş grubunda 200 elit sporcu ile çalışmalarına devam eden masa tenisi ekibi son 2 yılda Türkiye genelinde düzenlenen şampiyonalarda dereceye giren ilk 36 sporcunun 9’unu Amasya’dan çıkarmayı başardı. 3 yıl önce de Masa Tenisi Federasyonu Çalıştayı ödül töreninde altyapılar bazında müsabakalara en çok sporcu ile katılan il ünvanını alan Amasya, federasyon tarafından plaket ile ödüllendirildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tüm branşlarda olduğu gibi masa tenisinde de başarılarına devam ettiğini belirten İl Müdürü Abdullah Kodek, konuşmasında şunları söyledi;

 

“Altyapının öneminin, altyapıya gereken desteğin verilmeden başarının elde edilemeyeceğinin açık bir şekilde bilincindeyiz. İlimizde birçok branşta olduğu gibi masa tenisi branşında da çok güzel bir altyapıya sahibiz. Son 10 yıldır 70 kupa kazanmış ve altyapılarda müsabakalara sporcuların katılımı seviyesinde ödül almış bir iliz. Küçükler, yıldızlar ve minikler kategorisinde Türkiye genelinde en iyi 12’ye giren sporcunun 5’i kız 1’i erkek olmak üzere 6 tanesi ilimizden. Türkiye’deki küçük, yıldız ve minikler kategorisindeki 36 sporcunun 9 tanesi ilimizden çıktı. Bu bize ilerleyen zamanlar için çok güzel bir enerji veriyor. İnşallah hedefimiz gençler ve büyükler kategorisinde de bu çocuklarımızı devam ettirerek, ilimizi, ülkemizi ve aynı zamanda bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırmaktır.”

 

Amasya masa tenisi il temsilcisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nadir Nuyan, Sporun çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutması için bir araç olduğunu söyleyerek, sözlerinde şu ifadelere yer verdi;

 

“Sporu geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyan, teknoloji bağımlılığını azaltmaya yarayan en önemli araçlardan birisi olarak görüyoruz. Bizler de bu konuda burada yapılan çalışmalardan görüldüğü gibi velilerimizin çocuklarını masa tenisi ile tanıştırmalarını, bu spora yönlendirmelerini, antrenörlerimiz nezaretinde düzenli olarak spor yapmalarını istiyoruz.”

 

3 yıldır masa tenisi sporunu yapan 9 yaşındaki 5’inci sınıf öğrencisi Duru Çiğdem ise, “2’inci sınıfta iken hocalarımız geldi. Bize masa tenisini anlattılar. Bizde daha sonra bu spora başlamak istedik. Ailelerimize danıştık, izin verilmesinden sonra 5 kız olarak başladık. Sonra bir arkadaşımız masa tenisini bıraktı, ama biz 4 kişi halen devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulu

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.