Kış aylarında trafikte yer alacak araç sürücülerini doğrudan ilgilendiren zorunlu kış lastiği uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da 1 Aralık itibariyle başlayacak. - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

7 Haziran 2023 - 09:57

Kış aylarında trafikte yer alacak araç sürücülerini doğrudan ilgilendiren zorunlu kış lastiği uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da 1 Aralık itibariyle başlayacak.

Kış aylarında trafikte yer alacak araç sürücülerini doğrudan ilgilendiren zorunlu kış lastiği uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da 1 Aralık itibariyle başlayacak.
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 9:46

197 views
Uzmanlar Kış lastiği takmak için 1 Aralığın beklenmemesini belirtiyor. Zorunluluk 1 Aralık’ta başlayacak ve 1 Nisan 2021’e kadar devam edecek.
Kış lastiği hangi araçlarda zorunlu
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Müdürlüğü, Kamyon, çekici, tanker, otobüs gibi büyük araçların tahrikli dingilleri (araçlarda şafta bağlı olup çekiş gücü sağlayan dingil) üzerindeki tüm lastikleri ile kamyonet, minibüs ve ticari otomobillerin araca monteli tüm lastiklerinin yanı sıra seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin yerine takılacak lastiklerin de kış lastiği olması gerekli olduğunu belirtti.
“1 Aralık’tan Önce Lastik Değişimleri Yapılmalı”
Amasya’da Lastik değişim yapan firmalar lastik değişimini son güne bırakılmaması gerektiğini belirtiyor.
Kış lastiği uygulamasının zorunluluğun ötesinde kış lastikleri hayati önem taşıdığını belirten Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Müdürlüğü yetkilileri, sürücüler hem kendi güvenlikleri hem de diğer sürücülerin ve yolcuların güvenliği için bu kurala uyarak bir an önce lastik değişimini yapmaları gerektiğini belirtti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.