GÜMYAD'TAN BAŞKAN SARI'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 18:26

GÜMYAD’TAN BAŞKAN SARI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Son Güncelleme :

19 Kasım 2020 - 16:39

440 views

GÜMYAD’TAN BAŞKAN SARI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Gümüşhacıköy İlçe ve Köyleri Yardımlaşma Derneği (GÜMYAD) Dernek Başkanı Av. Saniye Çelik, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Gümüşhacıköy İlçe ve Köyleri Yardımlaşma Derneği (GÜMYAD) Başkanı Av. Sadiye Çelik, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret ederek, düzenledikleri etkinliğe katılım sağlamasından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette, programlarına katılarak kendilerini onure eden Başkan Sarı’ya teşekkür eden Dernek Başkanı Çelik, günün anısına kendisine çiçek takdiminde bulundu. 1991 yılında faaliyetlerine başlayan engelliler, yardıma muhtaç aileler ve üniversite öğrencilerine burs desteklerini sürdüren dernek üyeleri, bu kapsamda geçtiğimiz hafta İstanbul’da Gümüşhacıköy tanıtım günleri etkinlikleri adı altında yöresel ürünlerin sergilendiği program ile hemşehrilerini bir araya getirdi. Sarı, nazik ziyaretleri ve iade-i ziyaretleri için Çelik’e teşekkür etti.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version