DEVLET BAHÇELİ’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

24 Temmuz 2024 - 02:39

DEVLET BAHÇELİ’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

DEVLET BAHÇELİ’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

19 Aralık 2023 - 16:33

172 views

MHA- Ankara- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Cumhur İttifakı 31 Mart 2024 için yola koyulmuştur. AK Parti ile çözemeyeceğimiz bir mesele olmayacaktır.” Açıklamasında bulundu. Devlet Bahçeli, yerel seçimlere ilişkin, “AK Parti ile müzakerede öncelik Türkiye Yüzyılı.” dedi.
Bahçeli gündeme ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.
Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:
”AK Parti ile yapılan görüşmelerimizde 3 belediye fazla 5 belediye az almak maksadından ziyade Türkiye Yüzyılı’na odaklandığımızı, her türlü özveriyi karşılık beklemeden gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum. Kısa zamanda adaylarımızı belirleyip sahada çalışmaları yaygınlaştıracağız. Mesele, hangi belediye başkanlıklarından daha çok Cumhur İttifakı olarak neyi başaracağımızın ön hazırlığı yapılıyor. MHP üstüne düşen sorumlulukları harfiyen yerine getirecektir. Basit siyasi hesap yapacak, sen onu aldın ben bunu aldım diyecek ne tıynetimiz ne de merakımız vardır
“ADAYLARI KISA SÜREDE AÇIKLAYACAĞIZ”
14 ve 28 Mayıs seçimleriyle yasama ve yürütme Cumhur İttifakı’nın kazanımlarıyla taçlanmış, yeni yüzyılın ilk harcı karılmıştır. Şimdi 31 Mart mahalli idareler seçimi almıştır. 31 Mart eşiği sağ salim, kazasız belasız aşılacaktır. MHP 31 Mart tarihini Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılına ivme verecek bir sınır hattı olarak değerlendirmektedir. AK Parti ile yapılan görüşmelerimizde 3 belediye fazla, 5 belediye az almaktan ziyade ülkemiz ve geleceğimiz adına her türlü özveriyi gösterdiğimizi samimiyetle paylaşmak istiyorum.
Dün itibariyle aday adaylığı başvuruları sona ermiştir. Adayları kısa sürede açıklayacağız. Mesele Cumhur İttifakı olarak neyi, nasıl, nerede, nereye kadar başaracağımızın ilkesel tutumunun ön hazırlığı yapılmaktadır. Türk devrine bizim de yürekten desteğimiz olacaktır. Bu pazarlıktan muaftır.
TARAFIMIZ BELLİ
AK Parti ile müzakerede öncelik Türkiye Yüzyılı.
Cumhur İttifakı olarak büyük resme bakıyor, ormanın bütününe odaklanıyoruz. Fitne akınına hazırlıklıyız. Cumhur İttifakı kararını vermiş, mutabakata varmış, 31 Mart için yola koyulmuştur. AK Parti ile çözemeyeceğimiz mesele yoktur. Bize düşen çok çalışmaktır.
Yeni Yüzyılı’nı tek yürek olarak inşa etmeliyiz.
DEPREM BÖLGESİNDE MÜCADELE
Depremzede hiçbir vatandaşımız açıkta kalmayacak. Deprem bölgesindeki illerimizin kesintisiz hizmet alması boynumuzun borcudur.
Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi de muhalefetin kendi kendini bitirmesidir.
SOMALİ CUMHURBAŞKANININ OĞLU
Vatandaşlarımız alın teriyle geceli gündüzlü mücadele veriyorken aklını kaçırmış gibi para harcayıp kahvesine altın tozu koyanların mantar gibi bitmeleri sistem sorunu olmalıdır. Bu kapsamdaki hedef ahlak, adalet, eşitlik kapsamındaki tartışmaları aymazlığı ve kurnazlığıdır.
Somali Cumhurbaşkanının oğlunun vatandaşımızı öldürdükten sonra çekip gitmesi muhalefetin dedikodu çarkını sürdürmesi aymazlığa örnektir.
HAKEME YUMRUKLU SALDIRI!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) süreci yönetemedi. Hakemimize karşı saldırıyı ön şartsız lanetliyoruz.
ŞEYH SAİD BULVARI TARTIŞMASI
Hınıslı Said bir vatan hainidir, yaşadığı dönemin terörist başıdır, katildir, canidir emperyalizmin uşağıdır.’
Şeyh Sait ayaklanmasında askerlerimiz şehit olmuş, yaralanmıştır. Allah’a çok şükür askerimiz ayaklanan teröristlerin başlarını ezmiştir.
ÖZGÜR ÖZEL’E SERT TEPKİ
CHP genel başkanının bir günde hem gülücükler saçıp hem de üzülmesi korkunç bir durum değil midir?
GAZZE AÇIKLAMALARI
İsrail, uluslararası toplumda yalnızlaşmaktadır. ABD’de hükümet değişikliğini üst perdeden açıklamıştır.
BAŞIBOŞ KÖPEK SALDIRILARI
Bizleri müteessir kılmaktadır. İnsanımızın can güvenliği güvenceye kavuşturulmalıdır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.