desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi. - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 02:27

desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.

desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.
Son Güncelleme :

23 Şubat 2023 - 14:13

277 views
Deprem bölgelerinden ayrılarak Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesine yerleştirilen depremzedeleri ziyaret eden Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, devletin ve milletin tüm imkanları ile depremzede vatandaşlar için seferber olduğunu dile getirdi.
Dünya deprem tarihinin en büyük felaketlerinden biri Türkiye’yi vurdu. 10 İlde yıkımlara sebep olan deprem felaketi, hem yeryüzünü hem de 7’den 70’e herkesin yüreğini sarstı. Bugüne kadar 40 binin üzerinde insanın hayatını kaybetmesine sebep olan deprem, milyonlarca insanın evlerini kaybetmesine sebep oldu. Türkiye Cumhuriyeti, deprem sebebiyle yerle bir olmuş şehirler yeniden inşa edilene kadar; depremden etkilenen ve evlerinden ayrı kalan vatandaşları, Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlara, misafirhanelere ve otellere yerleştirmeye başladı.
Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma sebep olan deprem felaketi sonrası Gümüşhacıköy’e yerleştirilen depremzede vatandaşları ziyaret etti.
Depremzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kaymakam Altınöz, Devletin her daim tüm imkânları ile yanlarında olduğunu söyleyerek yaraların devlet ve millet olarak beraber sarılacağını belirtti. Devletin tüm birimleriyle yanlarında olduğunu dile getiren Altınöz, depremin olumsuz etkilerini silebilmek adına her türlü kolaylığın ve desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version