Çocuk parkı olmayan mahalle kalmayacak - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 11:25

Çocuk parkı olmayan mahalle kalmayacak

Son Güncelleme :

29 Eylül 2021 - 15:50

174 views

Amasya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri “Çocuk parkı olmayan mahalle kalmayacak” sloganıyla yola çıkarak, mahallerde yeni oyun parkı alanları oluşturuyor.
Şeyhcui Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan noktalarda çocuk parkı alanları oluşturan ekipler diğer mahallelerde de yeni park alanları oluşturacak.

Ekipler, şehrin dört bir yanına yeni parklar kazandırırken bir yandan da eskiyen park mobilya ve gruplarını yeniliyor. Son olarak Şeyhcui Mahallesi’nde yeni iki oyun parkı oluşturarak, mahalle sakinlerinin nefes alacağı ve çocukların güvenle oyun oynayacağı alanlar hazırlıyor. Alan, zemin çalışmalarının tamamlanmasının ardından aydınlatma ve oturma alanları da eklenerek halkımızın hizmetine sunulacak.

“Yavrularımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz”
Çocukların daha güvenli ve daha temiz parklarda oynaması için, park sayılarını artırdıklarını ve yenileme çalışması yaptıklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları kaydetti:
“Amasya’mızda çocuk parklarımızın sayısı artırılarak ve yenileyerek, geleceğimizin teminatı yavrularımızı mutlu ve neşeli görmek bizlere verdikleri en büyük armağandır. Belediyemiz, yarınlarımızın sahibi çocuklarımızın sağlam temellerle büyümelerinin en doğru yolunun mutlu, huzurlu çocukluktan geçtiği felsefesi ile mevcut parkları yeniliyor. Tüm mahallelerimizde, eski parklarımızda da yenileme çalışması yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğlenip güzel vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri alanları şehrimizin her bir noktasına, tüm çocukların ulaşabileceği yakınlıkta bölgelere yapılması ve her mahallemizde çocuk parklarının çoğaltılması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version