Bülent Şişik Amasya Kahveciler Esnaf Odası başkanı olduAmasya Gazetesi

25 Mayıs 2024 - 08:22

Bülent Şişik 162 oy ile Amasya Kahveciler Esnaf Odası başkanı oldu

Bülent Şişik 162 oy ile Amasya Kahveciler Esnaf Odası başkanı oldu
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 13:56

452 views

Bülent Şişik 162 oy ile Amasya Kahveciler Esnaf Odası başkanı oldu

27 Mart Pazar günü Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi Toplantı salonunda Amasya Kahveciler Esnaf Odası 2018 – 2019 – 2020 – 2021 yıllarına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Odanın 269 üyeden çoğunluğunun kurula gelmesi ile Genel Kurul Bakanlık Temsilcileri Ömer Ocak, Umut Ceylan ve Elmas Çelik nezaretinde genel kurula başlanıldı, Genel kurulu sevk ve idare etmek üzere seçilen Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse başkanlığında genel kurul gündem maddelerine geçildi.

Merzifon Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Şerif Köse ile Oda Genel Kurul Üyelerinden Gürsel Özergül, Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven Divan Başkan Yardımcısı, Diyarbakır Kahveciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nezir Büyüm, Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonunca divan heyetine kâtip üye olarak seçildiler. Genel kurulda bulunan üyelere okunan faaliyet raporları, gelir gider hesapları ve bilançoların kabulünden sonra oda başkanlığı için aday olan Bülent Şişik ve mevcut Oda Başkanı Çetin Arslan’ın yaptığı konuşmalardan sonra 2022 ile 2025 yılları arasında 4 yıl görev yapmak üzere Oda Başkan, Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimine geçildi. Merkez İlçe Seçim Kurulunun yapmış olduğu seçimde sandıktan 228 Oy çıktı, bu oylardan 4 oy geçersiz sayıldı 224 geçerli oydan 62 oyu seçime giren mevcut Başkan Çetin Arslan, 162 oyu ise seçime giren Başkan adayı Bülent Şişik aldı. 162 oy ile Amasya Kahveciler Esnaf Odası başkanı seçilen Bülent Şişik Amasya Kahveciler Esnaf Odası Genel Kuruluna Divan Heyetine ve misafir olarak çevre iller ve ilçelerden katılan oda Oda Başkan ve yöneticilerine genel kurula katılımlarından dolayı teşekkür etti

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version