BAŞKAN SARI’DAN ESNAF’A KİRA DESTEĞİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 23:47

BAŞKAN SARI’DAN ESNAF’A KİRA DESTEĞİ

BAŞKAN SARI’DAN ESNAF’A KİRA DESTEĞİ
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2020 - 10:03

187 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 01.07.2020 Çarşamba günü saat: 10.30’da makamında bir basın toplantısı yaparak belediyeye ait kirada olan 402 esnaftan Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait kira bedellerini almayacaklarını açıkladı.
Toplantıya Başkan Sarı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Ahmet Çoban, Ruhsat ve Denetim Müdürü Kerime Kutsal, Basın Müdürü Muammer Tufanoğlu ve Amasya basını katıldı.
Başkan Mehmet Sarı açıklamasına devamla; “Dünyayı ve ülkeyi etkileyen pandemi dönemi nedeniyle zorlaşan şartlarda ayakta durmaya çalışan esnafa, yeni normalleşme süreci ile birlikte destek olunması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Belediyesi’ne ait işyerlerinde kiracı olan esnaflardan birikmiş üç aylık kira bedellerinin alınmayacağını söyledi.
Amasya esnafına destek olmak amacıyla olması gerekeni yaptıklarını ve yapılan çalışmanın diğer belediyelere örnek bir çalışma olacağını söyleyen Başkan Sarı, “Özellikle küçük ölçekli esnaf ve sanatkârın işletmeleri, bu süreçte ekonomik anlamda ciddi zararlar görmüş ve birçoğu işyerlerini kapatmak zorunda kalmıştır. Bu süreçte hükümetimizce pek çok olumlu ekonomik tedbirler öngörülerek ve hayata geçirilerek, esnafımız bir ölçüde rahatlatılmış olduk. Belediyemize ait 402 adet kiracı esnafımızdan Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kira bedeli alınmaması kararı aldık. Buda 1306 kişi kapsıyor. Amasya esnafının bir nebze ekonomisine katkı sağladık ve nefes aldılar. Hiç kimsenin siyasi yapısı ilgilendirmiyor. Bizlerde Amasya Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri ve destekleri yapmak zorundayız. Esnaflarımız sadece belediyeye teşekkür etsin yeter” dedi.
Daha sonra Başkan Mehmet Sarı basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version