Başkan Sarı, Genç Çiftin Mutluluğunu Paylaştı - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 19:10

Başkan Sarı, Genç Çiftin Mutluluğunu Paylaştı

Başkan Sarı, Genç Çiftin Mutluluğunu Paylaştı
Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 9:50

212 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İçişleri Bakanlığı AFAD Strateji Daire Başkanı Sadi Ergin’in oğlunun düğün merasimine katıldı.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ile birlikte, İçişleri Bakanlığı AFAD Strateji Daire Başkanı Sadi Ergin’in oğlunun düğün merasimine katılan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Pamuksuz ve Ergin ailelerinin kıymetli evlatları Nazlıcan ile İsmail Emre çiftine bir ömür boyu mutluluklar diledi. Rabbim yuvalarından huzuru, yüzlerinden tebessümü eksik etmesin. Düğüne ayrıca, 21, 22, 23. Dönem Amasya Milletvekili Akif Gülle’nin yanı sıra davetliler katıldı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version