Atma! Dönüştür, Oyna adlı eTwinning projesi sergisi Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirildi - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 09:44

Atma! Dönüştür, Oyna adlı eTwinning projesi sergisi Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi

Atma! Dönüştür, Oyna adlı eTwinning projesi sergisi Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

06 Nisan 2022 - 13:46

490 views

Atma! Dönüştür, Oyna adlı eTwinning projesi sergisi Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi

Amasya Atatürk İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Pınar Orak’ın koordinatörlüğünü ve kuruculuğunu yaptığı yine aynı okulda görev yapan Okul Öncesi Öğretmeni Sibel Uçar ve Özel Eğitim Öğretmeni Merve Kaplan’ın da içinde yer aldığı  “Atma! Dönüştür, Oyna” adlı eTwinning projesinin sergisi, Atatürk İlkokulu’nda  gerçekleştirildi. Göynücek kaymakamı Mücahit Aydoğdu, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler ve velilerin katılımlarıyla gerçekleşen sergide atık materyallerden ve geri dönüştürülebilen malzemelerden yapılan oyuncaklar sergilendi. Güzel anların yaşandığı sergide çocukların heyecanları ve sevinçleri insanların keyiflerini arttırdı. Proje koordinatörü Pınar Orak çocukların hayal güçlerini, becerilerini birleştirerek özgün ürünler üretebileceklerini onlara göstermek ve bu süreçte de yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda da geri dönüştürülebilen atık malzemelerden faydalanmalarını sağlayarak bilinçli tüketiciler olma konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version