Amasya'nın Merzifon İlçesinde bir fabrikada yangın çıktı. - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 19:33

Amasya’nın Merzifon İlçesinde bir fabrikada yangın çıktı.

Amasya’nın Merzifon İlçesinde bir fabrikada yangın çıktı.
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2023 - 13:01

843 views
Amasya’nın Merzifon İlçesinde bir fabrikada yangın çıktı.
Amasya’nın Merzifon İlçesinde Organize Sanayi bölgesinde bulunan ve tarım aletleri üretimi yapılan bir fabrikada yangın çıktı. Dumanlar kısa sürede fabrikanın her yerini sardı. 8 işçi dumandan etkilenerek Merzifon Kara Mustafapaşa Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde tarım aletleri üretimi yapan bir fabrikanın deposunda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, yan taraftaki atölyelere sıçradı.
İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınan yangında fabrikanın deposunda ve atölyelerinde hasar oluştu.
Dumandan etkilenen 8 işçi sağlık ekiplerince Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version